Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Elljusstake, "Titus"
Elljusstake, "Titus"
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, 1900-talets slut
Ljuskrona, 1900-talets slut
Final bid500 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Final bid1,100 SEK
Est1,000 SEK
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
Ljuskrona, 1900-tal
Final bid800 SEK
Est800 SEK
Ljusampel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est800 SEK
Golvlampor 3st, Fagerhult
Golvlampor 3st, Fagerhult
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Ljusampel, 1800-talets slut
Ljusampel, 1800-talets slut
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, typ 900
Final bid200 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampor ett par, Sia, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Taklampa, omkring år 1900
Taklampa, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, Rosina Wachtmeister för Goebel
1239
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Skomakarlampa med hiss, 1900-tal
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Taklykta, 1900-talets andra hälft
1248
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal
Final bid1,700 SEK
Est1,000 SEK
Bordslampa, Nya ÖIA, typ B231
Bordslampa, Nya ÖIA, typ B231
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Taklampa, tidigt 1900-tal
1315
Taklampa, tidigt 1900-tal
Final bid2,000 SEK
Est800 SEK
Takplafond, 1900-talets första hälft
1316
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Takkrona, barockstil, 1900-tal
Final bid700 SEK
Est800 SEK
Golvlampor 2st, ÖIA,1900-talets andra hälft
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Ljusstakar ett par, 1900-talets slut
Final bid700 SEK
Est400 SEK
1410
Final bid2,600 SEK
Est500 SEK
Taklampa, 1900-talets slut
1411
Taklampa, 1900-talets slut
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Taklampa, 1950-tal
Taklampa, 1950-tal
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Vägglampor ett par, MA, 1900-talets andra hälft
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Karbidlyktor 2st, 1900-talets början
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Ljuskrona, Hagamodell, 1900-tal
1464
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Takplafonder ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid600 SEK
Est500 SEK
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Ljusamplar 3st, bl.a. omkring år 1900
1574
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, Einar Bäckström, Malmö, 1950-tal
1577
Final bid400 SEK
Est500 SEK
1622
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
1625
Bordslampa, omkring år 1900
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
1631
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Golvkandelaber, 1900-talets senare del
1633
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Golvlampor ett par, 1900-talets andra hälft
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Kandelaber, Nils holgersson gården, 1900-talets slut
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Elljusstake, Markslöjd
Elljusstake, Markslöjd
Final bid800 SEK
Est400 SEK
Bordslyster, gustaviansk stil, 2000-tal
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Takampel, 1900-talets första hälft
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Golvlampa, 1940-tal
Golvlampa, 1940-tal
Final bid900 SEK
Est500 SEK
Bordslampor ett par, empirestil, 1900-talets andra hälft
1766
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets första del
1846
Final bid300 SEK
Est400 SEK