Snickarbänk, 1900-talets första hälft
Final bid400 SEK
Est800 SEK
Vedlår, tidigt 1900-tal
1829
Vedlår, tidigt 1900-tal
Final bid200 SEK
Est500 SEK
Hurtsar ett par, 1950/60-tal
1830
Hurtsar ett par, 1950/60-tal
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Spelbord, sengustavianskt, 1800-talets början
1844
Final bid500 SEK
Est600 SEK
Hyvelbänk, 1900-tal
1855
Hyvelbänk, 1900-tal
Final bid400 SEK
Est1,000 SEK
1860
Final bid600 SEK
Est800 SEK
1886
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Byrå, omkring 1900-talets mitt
1893
Final bid400 SEK
Est500 SEK
Bord, sengustavianskt, 1800-talets början
1894
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Pall, 18/1900-tal
1895
Pall, 18/1900-tal
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Stolar 3st, 1900-talets första del
1965
Final bid400 SEK
Est400 SEK
Möbler 2 delar, 1800-tal
1979
Möbler 2 delar, 1800-tal
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Möbler 8 delar
2020
Möbler 8 delar
Final bid500 SEK
Est500 SEK
Möbler 5 delar
2037
Möbler 5 delar
Final bid300 SEK
Est500 SEK
Spegel, House Doctor, modell Sc0323
2064
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Bord, "Trollbord", Göte Henriksson, Arvika, 1995
2093
Final bid200 SEK
Est400 SEK
Trädgårdsmöbler 4 delar, 1900-talets andra hälft
2122
Final bid900 SEK
Est800 SEK
Piedestaler 5st, bl.a. 1900-talets första hälft
2125
Final bid700 SEK
Est500 SEK
Spegel med hylla, tidigt 1900-tal
2133
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Blomhylla, 19/2000-tal
2135
Blomhylla, 19/2000-tal
Final bid500 SEK
Est400 SEK
Piedestaler 3st, empirestil, 1900-tal
2153
Final bid800 SEK
Est500 SEK
Pelarbord, nyrokoko, 1800-talets senare del
2154
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Gungstol, omkring år 1900
2165
Gungstol, omkring år 1900
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Speglar 5st
2177
Speglar 5st
Final bid500 SEK
Est500 SEK
2195
Final bid900 SEK
Est500 SEK
2197
Final bid700 SEK
Est400 SEK
Fällstege, 1900-talets första hälft
2202
Final bid300 SEK
Est400 SEK
Speglar 2st samt ram, bl.a. tidigt 1900-tal
2246
Final bid300 SEK
Est400 SEK
2257
Final bid100 SEK
Est400 SEK
Byrå, 1950/60-tal
2258
Byrå, 1950/60-tal
Final bid700 SEK
Est400 SEK