Panel, 18/1900-tal
1272
Panel, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
1274
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Nötknäppare, modern tillverkning
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Termosar 5st, AB Termoverken, Jönköping, 1950/60-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Fälttelefon, LM Ericsson
1292
Fälttelefon, LM Ericsson
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Kamin, Godin, Frankrike, modell C1
1297
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Postväska, 18/1900-tal
Postväska, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Våg, Salters Spring Balance, England, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Påskdekorationer 8st, Georg Jensen, Danmark, 2007
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Skolplanscher 3st
Skolplanscher 3st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Vindflöjel, daterad 1905
Vindflöjel, daterad 1905
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Spegellampett, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Paraplyställ, omkring år 1900
1432
Paraplyställ, omkring år 1900
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ghanta 3st, 1900-tal
Ghanta 3st, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Träskurna tuppar 3st
Träskurna tuppar 3st
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bestickuppsättning, nysilver, "Augsburg"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti filmstjärnor
Parti filmstjärnor
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Papperskorg, 1950/60-tal
Papperskorg, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Teakföremål 7st, 1950/60-tal
Teakföremål 7st, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Kulgjutartänger 3st, Lee samt Lyman
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Brevlådor 2st, tidigt 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti fossiler, snäckor och mineraler
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Lådhurts, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti mineraler
Parti mineraler
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Parti samiska föremål
1595
Parti samiska föremål
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Telegrafdel, omkring år 1900
1596
Telegrafdel, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Flätade korgar 3st, 18/1900-tal
1599
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Kastlåda, 1900-talets första hälft
1610
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Målarstafflier 2st, Storms
1612
Målarstafflier 2st, Storms
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Äldre golfklubbor 10st, bl.a. Logans
Slutpris3 000 SEK
Värdering500 SEK
Parti ametister
1619
Parti ametister
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti halvädelstenar, bl.a. jade
1620
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Parti äldre sedlar, mestadels Tyskland
1628
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Pennor 2st, Cross
1693
Pennor 2st, Cross
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Parti filmstjärnor
Parti filmstjärnor
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti bokmärken
Parti bokmärken
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bålskål, 1900-talets första del
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Keyboard, Yamaha, Tyros 2
Keyboard, Yamaha, Tyros 2
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ryska dockor 4st
Ryska dockor 4st
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
1740
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Chessnut Evo, CE100
Chessnut Evo, CE100
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Parti röd jaspis
Parti röd jaspis
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Krön, 1800-talets slut
Krön, 1800-talets slut
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Butiksställ, "Boye-Nålen", 1900-talets första hälft
1758
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK