Bordständare, Richard Rohac, Österrike, 1900-talets första hälft
175
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Kaffeburk, Engwall Hellberg, 1900-talets första hälft
178
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringssked, 1900-tal
203
Serveringssked, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Reklamskylt, Viskafors Galoscher, 1900-talets första hälft
227
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bergsmansyxa, Praktisk Konst, Falun
556
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
604
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Rökelsekar
Rökelsekar
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickuppsättning 89 delar, "Focus", Folke Arström för Gense
622
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstake, "Laboratorium opticum", Reijmyre Mässingsbruk
652
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Byst, daterad 1951
659
Byst, daterad 1951
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Bestickuppsättning, "Savonia", Adolf Babel för Hackman
676
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Tellurium, 1900-talets andra hälft
683
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsurnor ett par, 1900-talets första hälft
706
Slutpris4 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Kniv med slida, 1900-talets första hälft
717
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
723
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
725
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Månadsplanscher 12st, Norstedt & Söner
731
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Dekorationsurnor ett par, 2000-tal
739
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, 18/1900-tal
786
Skulptur, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, daterad Östersund 1936
808
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, Norge
829
Bestickservisdelar, Norge
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kylarprydnader 2st, 1940/50-tal
831
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Emaljerade skålar 6st, Kockums samt Krenit
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, Skultuna, no.44, 1800-tal
863
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Båtpropeller, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, "Ideal", Kaj Franck för Hackman
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Dalatuppar 2st samt dalahästar 2st
927
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Apoteksskål med stöt, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar 36st, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 2st, Finland
Knivar med slida 2st, Finland
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tubkikare, 18/1900-tal
Tubkikare, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren häst, 1900-tal
Träskuren häst, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-tal
Dalagris/sparbössa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Vikdörr, Pella, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering500 SEK
Album med fotografier, 1900-talets första del
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Papperskorg, Servex, 1950/60-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Staketsektioner 3 delar, 18/1900-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalahästar 4st
Dalahästar 4st
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Träskurna figurer 4st
Träskurna figurer 4st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 9st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1221
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Figurer 2st, Praktisk Konst, Falun, 1993
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, Birgitta Hedlund
Kandelaber, Birgitta Hedlund
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Nyckelharpa
Nyckelharpa
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Miniatyrvaser 5st samt ljusstake, Jens Quistgaard, Danmark
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 14st, mestadels Nils Olsson, Nusnäs
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK