Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
864
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vägglampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bordsfotogenlampa, tidigt 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, Skultuna, no.205, barockstil, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Bordslampor ett par, Hovmantorp, 1960/70-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Takplafonder ett par, Tiffanystil, 1900-talets senare del
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstake, Bo Svensk, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, "Smaragd", Ewald Dahlskog för Bo Fajans
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvlampa, "Laser Uplighter", Max Baguara för Lamperti, Italien
1235
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, "Simris", Anders Pehrson för Ateljé Lyktan
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Fönsterlampa, Louis Poulsen, typ 18500
Slutpris2 400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Royal Copenhagen/Fog & Mörup, Danmark
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Laholm, 1900-talets andra hälft
1270
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor ett par, Royal Copenhagen
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, "B93", Hans Agne Jakobsson, Markaryd
1316
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, Armaturhantverk, Tibro
1318
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Takplafond, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
1331
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1950/60-tal
Bordslampa, 1950/60-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Stormlyktor 2st
Stormlyktor 2st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Biilman-Petersen för Holmegaard
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampetter ett par, barockstil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1392
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Plafondlampa, 1930/40-tal
1393
Plafondlampa, 1930/40-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Bordsfotogenlampor 2st, omkring år 1900
1431
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusplafond, 1900-tal
Ljusplafond, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, empirestil, 1900-tal
1442
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1447
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 8 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Takfotogenlampa, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 4 delar
Belysning 4 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor 2st, Designhouse, Stockholm
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Lykta, 19/2000-tal
1566
Lykta, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Stolplyktor ett par, 1900-tal
1568
Stolplyktor ett par, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
1708
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK