Dalmålning, Lind Lars Matsson, Leksand
2
Slutpris16 500 SEK
Värdering8 000 SEK
Svepask med lock, allmoge, daterad 1852
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Träskuren häst, 18/1900-tal
38
Träskuren häst, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Korg, allmoge, daterad 1873
Korg, allmoge, daterad 1873
Slutpris5 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Kalk, allmoge, Lima, daterad 1853
43
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Supkopp, allmoge, daterad 1829
73
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Jemt Olov Persson (f.1871)
74
Jemt Olov Persson (f.1871)
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1855
91
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Jemt Olov Persson (f.1871)
160
Jemt Olov Persson (f.1871)
Slutpris2 700 SEK
Värdering800 SEK
Laggat kärl, allmoge, daterat 1816
187
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stor dalahäst, omkring 1900-talets mitt
210
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusstake, allmoge, 1800-tal
235
Ljusstake, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål, allmoge, daterad 1770
Skål, allmoge, daterad 1770
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Snushund, 1800-talets slut
Snushund, 1800-talets slut
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 200 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, allmoge, 1800-tal
Skrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Svepask, allmoge, 1800-talets senare del
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Korg, allmoge, Hälsingland, daterad 1852
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Rakknivsskrin, allmoge, daterat 1725
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Rakknivsskrin, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, Norge, 1900-talets början
534
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Durkslag, 1800-tal
Durkslag, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
Knotskålar 2st, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1850
Skrin, allmoge, daterat 1850
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Parti dagsverksstickor, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Träskuren häst, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stumpstake, 1900-tal
Stumpstake, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 2 delar
Allmoge 2 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Diskställ, 1800-tal
Diskställ, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 4 delar
2069
Allmoge 4 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 5 delar
2085
Allmoge 5 delar
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Tråg 2st, allmoge, 1800-tal
2100
Tråg 2st, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 6 delar
2234
Allmoge 6 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 6 delar, 1800-tal
2273
Allmoge 6 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK