Målkärl i tenn, Sverige, 1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska, 17/1800-tal
184
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska, 1800-talets början
192
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber, så kallad "Tuppljusstake"
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Koppar 2 delar, 1800-tal
Koppar 2 delar, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, C.G.Hallberg, troligen Sylvia Stave, 1933
698
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, Karl Johan, daterade 1848
715
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Kandelabrar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
728
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
735
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Stop i tenn, 1850
751
Stop i tenn, 1850
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusplåt, jugend, tidigt 1900-tal
758
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Skrivställ, Nils Abraham Santesson, Stockholm, 1800-tal
787
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Tallrik i tenn, rokoko, 1700-tal
805
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Kärl, 1800-tal
Kärl, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Ljusplåt, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Pulpetställ, troligen Tyskland, 1900-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 SEK
Sparbössa, Göteborgs sparbank, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
1239
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Behållare, troligen mellanöstern, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Serveringsbricka, England, 1900-tal
1279
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Grytor 2st
Grytor 2st
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Kakformar 23st, bl.a. 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Relief, "Lokes Straff", 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Balja, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 3 delar
Koppar 3 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Tenn 3 delar, Sverige
1588
Tenn 3 delar, Sverige
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Baljor 2st, 18/1900-tal
Baljor 2st, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Pingla i mässing, 1900-tal
Pingla i mässing, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti metallföremål
Parti metallföremål
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Parti tennföremål
1830
Parti tennföremål
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Baljor 2st, tidigt 1900-tal
1970
Baljor 2st, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Konsol för hörn, 18/1900-tal
1973
Konsol för hörn, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Metallföremål 11 delar
1982
Metallföremål 11 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK