Skålfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
125
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Tallrik, Kina, Yongzheng
134
Tallrik, Kina, Yongzheng
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
176
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tekanna, Kina, 1800-tal
182
Tekanna, Kina, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Djup tallrik, Kina, Kangxi
Djup tallrik, Kina, Kangxi
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Tallrikar 5st, Kina, Qianlong
Tallrikar 5st, Kina, Qianlong
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Lockurnor ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering800 SEK
Urnor med lock ett par, Mingstil
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
Skål, Kina, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 3 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
537
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
543
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Tedosa, Kina, 18/1900-tal
Tedosa, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Kina, Qing, 1800-tal
597
Vas, Kina, Qing, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Kanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
601
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Stort ytterfoder, Kina, 1900-talets första hälft
623
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 200 SEK
Vas, Japan, Meiji
Vas, Japan, Meiji
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Porslin 5 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
740
Slutpris1 900 SEK
Värdering800 SEK
Urnor ett par, Kina, 1900-tal
760
Urnor ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Tenn 2 delar, Kina, 1900-tal
811
Tenn 2 delar, Kina, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skål på fot, Kina, 1800-tal
Skål på fot, Kina, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, Tangstil, 1900-tal
Skulptur, Tangstil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Lockurna, Japan, 1800-tal
Lockurna, Japan, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 7 delar, Kina
Porslin 7 delar, Kina
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Parti 12 delar, Kina, bl.a. 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ytterfoder 2st, Asien
Ytterfoder 2st, Asien
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Parti 10 delar, Asien
Parti 10 delar, Asien
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Fat och tallrikar 8 delar, Kina samt Japan, bl.a. 1800-tal
1299
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 13 delar, Kina, bl.a. 1700-tal
1300
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Parti porslin, m.m. Asien/mellanöstern
1301
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Orientaliska föremål 11st
1450
Orientaliska föremål 11st
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Parti socklar och ställ, Kina
Parti socklar och ställ, Kina
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål
1993
Parti orientaliska föremål
Slutpris1 100 SEK
Värdering400 SEK