324
Nattduksbord ett par, "Birgitta", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Hängskåp, Rogsta, Hälsingland, daterat 1736
Slutpris5 200 SEK
Värdering6 000 SEK
Matsalsmöblemang 11 delar, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Dagbädd, "Berlin", Bruno Mathsson
Slutpris4 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Strålabord, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffbord, omkring 1900-talets mitt
Slutpris8 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, barock, 1700-talets första del
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, omkring år 1800
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Olle Nordberg (1905-1986)
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Soffa, "Hemmakväll", Carl Malmsten
Slutpris1 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Vitrinskåp, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Sektionsbokylla, Hugo Troeds, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvur, Kock, Stockholm, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Taburett, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar 3st, provinsarbeten i rokoko, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Slagbord, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, 1900-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Skrivskåp, rokoko, 1700-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, "Oktober", Carl Malmsten
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XV, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstol, Louis XV, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Kista, allmoge, Södra Sverige, daterad 1813
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänk, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Soffa, "Nya Berlin", Carl Malmsten
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Stol, sengustavianskt Stockholmsarbete, omkring år 1800
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Taburett, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 2st, barock, 1700-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Pall, Rainer Daumiller, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1805
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Sybord, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Bord, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtölj, "Air", Jahn Aaamodt, Conform
Slutpris5 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, "Pinocchio", Yngve Ekström
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrivbord, 1960-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, daterat 1785
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bokhylla, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK