Taklampa, modell T507, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
14
Slutpris2 500 SEK
Värdering3 000 SEK
Bergsmanskrona, Bob Thunell, Falun, 1994
36
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Bordslampa, 1900-talets första hälft
62
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordslampa, efter Paul Aichele, 1900-talets början
76
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första del
118
Slutpris3 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordslampa, Halvar Friesendahl, 1900-talets första del
148
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, Olof Ahlberg, daterad 1911
158
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljuskrona, oskariansk, omkring år 1900
182
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Bordslampa, Bernhem Linder, jugend, tidigt 1900-tal
186
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, funkis, 1900-talets första hälft
193
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
198
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
199
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Kandelaber, 19/2000-tal
Kandelaber, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, modell 2560, Josef Frank för firma Svenskt Tenn
280
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, jugend, Peter Tereszczuk, Österrike, 1900-talets början
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
Vägglykta, 1800-tal
Vägglykta, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
599
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bordslampor ett par, Lamp Gustaf, 1980/90-tal
684
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 4st, Sigurd Persson
718
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolplykta, omkring år 1900
731
Stolplykta, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Kandelaber, Kina, 1900-talets första hälft
773
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 1900-tal
777
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 1800-tal
864
Ljuskrona, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
878
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Eskilstuna Armatur, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, omkring år 1900
Vägglampa, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, daterad 2002
Takkrona, daterad 2002
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, funkis, 1940-tal
Taklampa, funkis, 1940-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Slutpris28 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Taklykta, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor 2st, Rupert Nikoll, 1960-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-tal
1168
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Falkenbergs Belysning, 1900-talets andra hälft
1267
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
1291
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets första hälft
1292
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK