Skrin, senbarock, daterad 1757
38
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Kandelaber, troligen 1800-tal
53
Kandelaber, troligen 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Ljusplåtar ett par, barockstil, 1800-tal
101
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstake, barock, 16/1700-tal
200
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
201
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
225
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, 1700-tal
239
Ljusstakar ett par, 1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 200 SEK
Spegellampetter ett par, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Reseschatull, empire, 1800-talets första hälft
272
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Gästabudskniv, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Kärl med lock, 1800-tal
Kärl med lock, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vattentunna, 1800-tal
525
Vattentunna, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Väggappliquer ett par, 1800-talets slut
709
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Inkunablar 3st, 14/1500-tal
779
Inkunablar 3st, 14/1500-tal
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Åderlåtare, 1800-tal
860
Åderlåtare, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Stenyxa
Stenyxa
Slutpris2 500 SEK
Värdering800 SEK
Nattljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dryckeshorn, omkring år 1900
Dryckeshorn, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 7 delar, Kina, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Hänglås 3st, 1800-tal
Hänglås 3st, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK