- Vapen & MilitariaRensa filter
60
Flintlåsgevär, Persiskt/Ottomanskt, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 000 SEK
75
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
86
Flintlåsgevär, mellanöstern/indien, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
99
Polishjälm, omkring år 1900
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
154
Kort flintlåsgevär, mellanöstern, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Slaglåsgevär, troligen Indien, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordskanon, Stafsjö Bruk
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Slaglåsgevär, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Dolkar 2st, orientaliska
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
1390
Spjutspetsar 3st, Afrika
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
1391
Bajonetter 4st
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
1408
Lådfack med militaria
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 SEK
2004
Svärd 4st, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK