Dalahäst, 1900-talets början
11
Dalahäst, 1900-talets början
Slutpris2 600 SEK
Värdering2 500 SEK
Träskuren hund, 18/1900-tal
44
Träskuren hund, 18/1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Elin Larsson
46
Elin Larsson
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Bälte med nålhus, knivslida och spänne, daterat 1841
47
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Ölbolle, allmoge, Norge, daterad 1853
54
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Elin Larsson
65
Elin Larsson
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Allmoge 2 delar, 1800-tal
93
Allmoge 2 delar, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 200 SEK
Skulptur, tillskriven Pjons Anna, Dala-Floda
95
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Träskuren fågel, 18/1900-tal
105
Träskuren fågel, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Dalahäst, 1900-talets första del
162
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Lekhäst, 1800-tal
163
Lekhäst, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering2 000 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
180
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Spegel, gustaviansk allmoge, 1800-tal
196
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Linfäste, allmoge, 1800-tal
209
Linfäste, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Små ostformar 2st, allmoge, 1800-tal
232
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Lekhäst, 1800-tal
236
Lekhäst, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Träskuren häst, 18/1900-tal
237
Träskuren häst, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering1 000 SEK
Knotskålar 2st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skulpturer 2st, 1900-talets första del
618
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Kalk, allmoge, 1800-tal
729
Kalk, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1833
730
Skrin, allmoge, daterat 1833
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Leksaker 2 delar, allmoge, 1800-tal
778
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Träskuren häst, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Dagsverksstickor 18st, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1853
1421
Skrin, allmoge, daterat 1853
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 5 delar
Allmoge 5 delar
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål, bl.a. 1800-tal
2485
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
2585
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK