Vaser ett par, Kina, 1900-tal
42
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Buddha, Kina/Tibet, 17/1800-tal
55
Slutpris4 000 SEK
Värdering15 000 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
128
Lockurna, Kina, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Kina, Kangxi stil
Vas, Kina, Kangxi stil
Slutpris3 800 SEK
Värdering800 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Skålfat, Japan, 1800-tal
672
Skålfat, Japan, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Tallrikar 5st, Kina, Qianlong, 1700-tal
682
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Skulptur, Kina, 1900-tal
749
Skulptur, Kina, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
750
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
807
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Skålar 2st, Japan, 1900-tal
857
Skålar 2st, Japan, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Relief i lergods, Kina, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ritualdolk, s.k. Phurba, Tibet
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, Kina, 1900-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Utagawa Toyokuni I, efter
Utagawa Toyokuni I, efter
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Dekorationsblomma, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Träsnitt 2st, Japan, bl.a. Kunisada
1174
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bojan, Kina, 1800-tal
Bojan, Kina, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skål, Kina, Qianlong, 1700-tal
1179
Slutpris2 500 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 3 delar, Japan, Imari
1288
Porslin 3 delar, Japan, Imari
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Buddistiskt manuskript, Asien, troligen 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, Indonesien, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Parti porslin, Asien
Parti porslin, Asien
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Orientaliska föremål 6st
2240
Orientaliska föremål 6st
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
2468
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Orientaliska föremål 5st
2469
Orientaliska föremål 5st
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK