Laddar...

Månadsauktion den 29 januari

Månadsauktion den 29 januari
Avslutad
Kamera, Leica, Ernst Leitz Wetzlar, Tyskland
19
Kamera, Leica, Ernst Leitz Wetzlar, Tyskland
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, gemsbock
28
Jakttrofé, gemsbock
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Kamera, Leica R4
39
Kamera, Leica R4
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, Kudu
53
Jakttrofé, Kudu
Slutpris3 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, afrikansk buffel
82
Jakttrofé, afrikansk buffel
Slutpris2 700 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, eland
102
Jakttrofé, eland
Slutpris2 300 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, sydafrikansk koantilop
117
Jakttrofé, sydafrikansk koantilop
Slutpris1 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Kniv med slida, Alfred Norrström, Eskilstuna, 18/1900-tal
152
Kniv med slida, Alfred Norrström, Eskilstuna, 18/1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
Avslutad
Jakttrofé, gnu
154
Jakttrofé, gnu
Slutpris2 200 SEK
Värdering3 000 SEK
Avslutad
Kniv med slida, A.J. Westersson, Eskilstuna
156
Kniv med slida, A.J. Westersson, Eskilstuna
Slutpris600 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Replika av dykarhjälm, 19/2000-tal
172
Replika av dykarhjälm, 19/2000-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, springbock
178
Jakttrofé, springbock
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Jakttrofé, svart springbock
195
Jakttrofé, svart springbock
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Jakttrofé, ellipsvattenbock
211
Jakttrofé, ellipsvattenbock
Slutpris3 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, impala
247
Jakttrofé, impala
Slutpris2 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Jakttrofé, impala
265
Jakttrofé, impala
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Reklamskylt, "Coca-Cola", 1900-talets andra hälft
284
Reklamskylt, "Coca-Cola", 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Jakttrofé, duiker
546
Jakttrofé, duiker
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Avslutad
Spelschatull, Sörmans Stockholm, 18/1900-tal
596
Spelschatull, Sörmans Stockholm, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Bestickservisdelar, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
630
Bestickservisdelar, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Baryton, "700", Besson, London, England
712
Baryton, "700", Besson, London, England
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Armillarsfär, Chez G. Gobille, Paris, 1900-talets andra hälft
852
Armillarsfär, Chez G. Gobille, Paris, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Ljudanläggning 3 delar, Bang & Olufsen
906
Ljudanläggning 3 delar, Bang & Olufsen
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Knivar med slida 4st
909
Knivar med slida 4st
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Hornarbeten 4st
990
Hornarbeten 4st
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Skålar 5st, 1950/60-tal
999
Skålar 5st, 1950/60-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Parti knivar och knivslidor, bl.a. 1800-tal
1152
Parti knivar och knivslidor, bl.a. 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Tecken 5st, bl.a. Amarantorden
1161
Tecken 5st, bl.a. Amarantorden
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Skulptur, Jerk Werkmäster
1197
Skulptur, Jerk Werkmäster
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bestickuppsättning, "Empire", nysilver
1247
Bestickuppsättning, "Empire", nysilver
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Saltflaska, samearbete
1253
Saltflaska, samearbete
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bestickservisdelar, bl.a. Frankrike
1254
Bestickservisdelar, bl.a. Frankrike
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Bestickservisdelar 42st, "Olga", nysilver
1319
Bestickservisdelar 42st, "Olga", nysilver
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Pennor 4st, bl.a. med spets i 14k
1324
Pennor 4st, bl.a. med spets i 14k
Slutpris3 600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Uppstoppad häger
1325
Uppstoppad häger
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Jordglob, Handels- och samfärdsglob, 1900-talets första hälft
1327
Jordglob, Handels- och samfärdsglob, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Julgransdekorationer 18st, 1900-talets första hälft
1344
Julgransdekorationer 18st, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Klarinett, Buffet, Paris, Frankrike
1349
Klarinett, Buffet, Paris, Frankrike
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Dörr, 16/1700-tal
1350
Dörr, 16/1700-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Figurer 2st, Praktisk Konst , Falun, 2005/09
1358
Figurer 2st, Praktisk Konst , Falun, 2005/09
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Kamera, Voigtländer Vitomatic IIA
1486
Kamera, Voigtländer Vitomatic IIA
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Avslutad
Knivar 4 delar
1492
Knivar 4 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Gavelfönster, 1800-tal
1497
Gavelfönster, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Avslutad
Mediespelare, Beosound Century, Bang & Olufsen
1509
Mediespelare, Beosound Century, Bang & Olufsen
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Medaljsköldar 4st, bl.a. 1900-talets början
1523
Medaljsköldar 4st, bl.a. 1900-talets början
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Parti korkskruvar, mestadels 1900-talets första hälft
1529
Parti korkskruvar, mestadels 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Avslutad
Parti pipor, m.m.
1531
Parti pipor, m.m.
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Avslutad
Dalahästar 8st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
1532
Dalahästar 8st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
KONTAKT

Dalarnas Auktionsbyrå AB

Häradsvägen 24

784 34 Borlänge

0243 - 23 67 90

info@dalarnasauktionsbyra.se

Stockholmsfilial

Essinge brogata 4

112 61 Stockholm

08-508 677 30

Öppettider

Borlänge:
Tisdagar & onsdagar kl. 9.00-12.30, 13:30-18.00,

Essinge brogata 4, Sthlm:

Måndagar 12:00-17:00
Onsdagar 09:00-13:00

FÖLJ OSS

© Software Copyright 2024 Skeleton. All rights reserved.