Takkrona, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 6 delar
Belysning 6 delar
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 1950/60-tal
Vägglampa, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Industrilampa, Brottby Mekaniska, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, 1900-tal
1617
Takampel, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Lampkupor 3st, 1940/50-tal
1629
Lampkupor 3st, 1940/50-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
1640
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Taklykta, 1900-tal
1641
Taklykta, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Gasollykta, Primus
1799
Gasollykta, Primus
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 6 delar, 1950/60-tal
1902
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampa, Bergbom, G220
2029
Golvlampa, Bergbom, G220
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Golvlampor 4st, 1900-talets andra hälft
2375
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
2489
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Taklyktor 2st, bl.a. 1900-talets första del
2558
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Belysning 7 delar, omkring 1900-talets mitt
2692
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
2694
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
2711
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Taklampa, 1930-tal
2712
Taklampa, 1930-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti lampkupor, 1900-talets första hälft
2822
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 8 delar
2911
Belysning 8 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Belysning 4 delar
2947
Belysning 4 delar
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK