Taklampa, Carl Fagerlund för Orrefors, 1940/50-tal
61
Slutpris2 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Bordslampor ett par, Olle Alberius för Orrefors
78
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampor ett par, ASEA, E1297, 1950-tal
96
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Belysning 3 delar, Böhlmarks, Harald Notini, 1900-talets första hälft
130
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Vägglampor ett par, BJS, Skellefteå, 1950/60-tal
149
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, "Swirl", Murano, Italien
165
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, Murano, Italien
184
Taklampa, Murano, Italien
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Svend Aage Holm Sørensen för ASEA
201
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kandelaber, Käck & Hedbys, Leksand
202
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, 1950-tal
223
Bordslampa, 1950-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, "Suspence Nomad", Gam Fratesi, samtida
224
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Takplafond, "Plafo", Uno & Östen Kristiansson för Luxus
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Reijmyre/Svenskt Tenn
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, Yxhult Marmor, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, Poul Christiansen för Le Klint, Danmark
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvlampa, Eskilstuna Elektrofabrik, 1950-tal
614
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslampa, Carl Fagerlund för Orrefors
668
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Industrilampa, 1900-talets första hälft
670
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
674
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
696
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ljuskrona, 18/1900-tal
706
Ljuskrona, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, 1900-tal
707
Ljuskrona, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvlampa, funkis, 1930/40-tal
708
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, troligen Italien, 1900-talets första hälft
709
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, 1900-tal
Bordslampa, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Vägglampor ett par, Sjömarkens Armatur
804
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, jugend, tidigt 1900-tal
840
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Elljusstakar ett par, Luma, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Takplafond, Carl Fagerlund för Orrefors
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Taklampa, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
888
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
900
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Karbidlykta, Millers Regalite, England
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Elljusstake, "Fantasi 97", Osram
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Ljuskrona, gustaviansk stil, omkring 1900-talets mitt
1162
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Takkrona, 1900-talets andra hälft
1164
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Golvlampa, 1950-tal
Golvlampa, 1950-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampor ett par, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, Åke & Elsie Resare
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets första del
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Bordslampa, Konsthantverk, Tyringe
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Ljuskrona, Markslöjd, 2000-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägglampa, 2000-tal
Vägglampa, 2000-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Taklampa, art deco, 1930-tal
Taklampa, art deco, 1930-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Takampel, Karl Johan stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK