Kandelaber, barock, 16/1700-tal
4
Slutpris5 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Kerub, 17/1800-tal
6
Kerub, 17/1800-tal
Slutpris7 200 SEK
Värdering5 000 SEK
Betjäntlykta, 1800-tal
12
Betjäntlykta, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bordsurtout, 1800-tal
Bordsurtout, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, snarlika, 1600-tal
118
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-tal
167
Kandelabrar ett par, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Åderlåtare med tillbehör, 1800-tal
173
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Spegellampett, Karl Johan, 1800-talets första hälft
188
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Väggljusstake, barockstil, 1800-tal
189
Slutpris2 700 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstake, barock, 16/1700-tal
192
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Ikon, Ryssland, 1800-tal
199
Ikon, Ryssland, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Vas, Kina, 18/1900-tal
Vas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, empire, 1800-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Kanna, 17/1800-tal
521
Kanna, 17/1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-talets senare del
594
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Ljusstakar 3st, 16/1700-tal
685
Ljusstakar 3st, 16/1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Takkrona, 1900-talets första del
736
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Sigill 4st, 1800-tal
1156
Sigill 4st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Antik paddel
1299
Antik paddel
Slutpris2 200 SEK
Värdering500 SEK
Dörr, 1700-tal
Dörr, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK