Jemt Olov Persson (f.1871)
Slutpris4 600 SEK
Värdering3 000 SEK
121
Jemt Olov Persson (f.1871)
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
158
Jemt Olov Persson (f.1871)
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
219
Stor dalatupp, Grannas, A.Olsson
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
226
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Jemt Olov Persson (f.1871)
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
256
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
278
Knotskål, allmoge, daterad 1844
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
606
Laggat kärl, allmoge, Västerdalarna, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Värdering800 SEK
616
Dalatupp, Jerk Werkmäster, Nittsjö
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
617
Dalahäst, Jerk Werkmäster, Nittsjö
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
661
Dalahäst, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Selbåge, allmoge, daterad 1815
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Spelhorn, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fäbostege, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 000 SEK
Svepask med lock, daterad 1909
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Kryddskrin 2st, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Rotarbeten 6st, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering500 SEK
Kandelaber, "Smålandsstake", 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
2897
Möbler 2 delar, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK