Golvvas, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris1 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvvas, Kina, Kanton, 1800-tal
27
Slutpris3 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Vas, Kina, 18/1900-tal
100
Vas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering800 SEK
Vattendroppare, Kina, Song/Yuan
119
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 500 SEK
Djup tallrik, Kina, Kangxi
191
Djup tallrik, Kina, Kangxi
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Vas, Kina, 1800-tal
248
Vas, Kina, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Kangxistil
Vas, Kangxistil
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bärtallrikar 2st, Kina, Kangxi
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Tallrik, Kina, Kangxi
Tallrik, Kina, Kangxi
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Skålfat, Kina, Jiaqing, "Fitzhugh"
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Värmefat, Kina, 1800-tal
604
Värmefat, Kina, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering800 SEK
Skulptur, Kina, 1900-tal
610
Skulptur, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Kantin, Kina, 18/1900-tal
683
Kantin, Kina, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Skålar 3st, Kina, 17/1800-tal
Skålar 3st, Kina, 17/1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampa, Kina, 1900-tal
Bordslampa, Kina, 1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 2 delar, Kina
Porslin 2 delar, Kina
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Okänd konstnär, Kina
Okänd konstnär, Kina
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris4 000 SEK
Värdering800 SEK
Akvareller 2st, Kina
Akvareller 2st, Kina
Slutpris100 SEK
Värdering1 500 SEK
Akvarell, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Orientaliskt porslin 6 delar, bl.a. 1800-tal
1309
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Foohundar ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Asiatiskt porslin 7 delar
Asiatiskt porslin 7 delar
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål
Parti orientaliska föremål
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Orientaliskt porslin 5 delar
Orientaliskt porslin 5 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliska föremål
1788
Parti orientaliska föremål
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Bordslampor 4st, Kina, 1900-tal
1951
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK