Sänggavel, "Ulrika", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris1 700 SEK
Värdering800 SEK
Klädskåp 3st, Jakobssons Industrier, Säffle, 1930/40-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Skrivbord, omkring år 1900
Skrivbord, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Stolar ett par, Italien, 1900-talet andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, tidigt 1900-tal
Byrå, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Pallar ett par, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar ett par, gustaviansk stil, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skänk med spegelöverdel, 1800-talets slut
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Kontorsstol, omkring år 1900
Kontorsstol, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Konsolbord, omkring 1800-talets mitt
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Möbler 2 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Karmstolar ett par, 1900-talets början
Slutpris1 600 SEK
Värdering800 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Bokhylla, 1950-tal
Bokhylla, 1950-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Möblemang 4 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 4st, "Borga", Nordiska Kompaniet, 1947
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, Karl Johan, 1800-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Möblemang 3 delar, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Klädskåp, 1920-tal
Klädskåp, 1920-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Soffa, Louis XV stil, omkring år 1900
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Sybord, 1900-talets början
Sybord, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Nattduksbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Lådfack, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Trädgårdsmöblemang 4 delar, Elsa Stackelberg, Fri Form
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Matbord, 2000-tal
Matbord, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Pallar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Stringhyllor 2st, 1950/60-tal
Stringhyllor 2st, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Kanapé, 1800-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Salongsbord, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Gungstol, 2000-tal
Gungstol, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Fällbord, Sven Olof Andersson, Borlänge
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Sänggavlar 2 par, 1960-tal
Sänggavlar 2 par, 1960-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Vägghörnskåp, allmoge, bär datering 1752
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Vägghylla, 1950/60-tal
Vägghylla, 1950/60-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Hallmöbel, art deco, 1930-tal
Hallmöbel, art deco, 1930-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Stolar ett par, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fällstege, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Gungstol, 2000-tal
Gungstol, 2000-tal
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Piedestal, tidigt 1900-tal
Piedestal, tidigt 1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK