Spegellampetter ett par, 1800-tal
244
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegel, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, "Schulz", Otto Schulz
Fåtölj, "Schulz", Otto Schulz
Slutpris12 000 SEK
Värdering10 000 SEK
Fåtölj med fotpall, "Lamino", Yngve Ekström för Swedese
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Stolar 4st, "Lilla Åland", Carl Malmsten
304
Slutpris2 600 SEK
Värdering4 000 SEK
Matsalsmöblemang 9 delar
Matsalsmöblemang 9 delar
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Matsalsmöblemang 5 delar, "Talavid", Carl Malmsten
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 500 SEK
Skänk, gustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Fåtölj, "Farmor", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 500 SEK
Karmstol, sengustaviansk stil, 18/1900-tal
Slutpris7 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Skrivbord, Nordiska Kompaniet, 1950/60-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Kista, renässans, 15/1600-tal
Kista, renässans, 15/1600-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Hatthylla, Alvar Aalto
Hatthylla, Alvar Aalto
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, rokokostil, 1800-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Golvhörnskåp, gustavianskt, 1800-talets första hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Väggskåp, allmoge, Dalarna, 1800-talets början
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 200 SEK
Skåp, barock, Tyskland, 1700-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Skänk, gustaviansk, daterad 1851
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Slutpris5 800 SEK
Värdering2 500 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1789
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 500 SEK
Pall, "Visingsö", Carl Malmsten
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Bokskåp, omkring år 1900
Bokskåp, omkring år 1900
Slutpris6 400 SEK
Värdering3 000 SEK
Linneskåp, omkring 1900-talets mitt
343
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för DUX
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Baljfåtöljer ett par, sengustaviansk stil, 1900-talets första del
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 500 SEK
Vitrinskåp, "Rococoo", Martti Hanka, Finland
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Skänk, 1800-talets slut
Skänk, 1800-talets slut
Slutpris1 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Poedreuse, Louis XVI, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering2 500 SEK
Vitrinskåp, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris8 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, 18/1900-tal
Skåp, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Järpen", Niels Gammelgaard för IKEA
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Stolar 4st, Lennart Bender för ÅRY Möbler
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Soffgrupp 3 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Fällbord, omkring år 1800
Fällbord, omkring år 1800
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 8st, Hugo Troeds för Bjärnum, 1950-tal
Slutpris3 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, Nordiska Kompaniet, 1939
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bokhylla, Nordiska Kompaniet, 1939
Slutpris900 SEK
Värdering1 500 SEK
Bord, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets första del
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skrivbord, nyrokoko, 1800-tal
Skrivbord, nyrokoko, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1850
Slutpris2 700 SEK
Värdering3 000 SEK
Hörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, Louis XVI stil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK