Jakttrofé, kronhjort
73
Jakttrofé, kronhjort
Slutpris3 200 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
Kniv, Karl Arkadius "Korv-Kalle" Berglund
191
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Bestickservisdelar, "Servus", Sigurd Persson
206
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 500 SEK
274
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Nyckelharpa, daterad 1922
531
Nyckelharpa, daterad 1922
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Jakttrofé, afrikansk pärlhöna
545
Jakttrofé, afrikansk pärlhöna
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Kniv med slida, Iissaki Järvenpää, Kauhava, Finland
556
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Kniv med slida, Finland, daterad 1942
689
Slutpris1 900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Cigarrsnoppare, Carl Holmberg, 1900-talets första hälft
725
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bokstöd, 1900-talets senare del
731
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Sigill 9st, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Saltripa, Lars Pirak
Saltripa, Lars Pirak
Slutpris2 000 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Bestickservisdelar, 1900-talets andra hälft
929
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Saxofon, Buescher, Aristocrat "200"
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Kylaremblem 2st, omkring 1900-talets mitt
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Pardörrar, gustavianska, 1800-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Pardörrar av gotisk typ
Pardörrar av gotisk typ
Slutpris8 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Knivar 3st, bl.a. daterad 1924
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Bestickservisdelar, bl.a. Melron, Frankrike
1166
Slutpris2 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar 2 par, England, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 6st
Knivar med slida 6st
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Gårdspump, Werga, 1900-tal
1299
Gårdspump, Werga, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Korkskruv, Eskilstuna, 1900-talets första hälft
1315
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Parti 5 delar, 1800-tal
1316
Parti 5 delar, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Samlingsbox, The Beatles
Samlingsbox, The Beatles
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 12st, Birgitta Hedlund
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Brasställ med utensilier, bl.a. tidigt 1900-tal
1385
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Spegellampetter ett par, oskarianska, 1800-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Naturhorn, Michaud, Paris
1400
Naturhorn, Michaud, Paris
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Sigill 25st, mestadels 1900-talets första hälft
1408
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Knivar med slida 5st
Knivar med slida 5st
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Jakttrofé, rackelhane
Jakttrofé, rackelhane
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kvarnar 2st, omkring år 1900
Kvarnar 2st, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Fågelhus, 1900-talets första hälft
1459
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Wingsurfingutrustning, Lift
1460
Wingsurfingutrustning, Lift
Slutpris10 500 SEK
Värdering3 000 - 5 000 SEK
Hatthylla, 1940-tal
Hatthylla, 1940-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skulptur, Austin Prod., daterad 1983
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Skyltdocka, omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Brasställ med utensilier, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Ledstång i tre sektioner
Ledstång i tre sektioner
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Wingsurfingset
Wingsurfingset
Slutpris6 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Wingsurfingutrustning
Wingsurfingutrustning
Slutpris4 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Fiskbestick 27 delar, "Drotten", GAB
1690
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Pallar 2st, Gunglammet, Karin B. Kajandi
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Kolbox, jugend, Tyskland, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK