Ljuskrona, 17/1800-tal
1
Ljuskrona, 17/1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Kabinetskåp, troligen Tyskland, barock, 1600-tal
5
Slutpris5 000 SEK
Värdering5 000 - 7 000 SEK
Ljussax, Nürnberg, barock, 1600-tal
12
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusstake, barock, 1600-tal
14
Ljusstake, barock, 1600-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Kabinettskåp, troligen Tyskland, barock, 1600-tal
Slutpris10 500 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Ljusstake, 1600-tal
33
Ljusstake, 1600-tal
Slutpris5 200 SEK
Värdering8 000 SEK
Skrin, barock, daterat 1680
Skrin, barock, daterat 1680
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Matris för livréknapp, 17/1800-tal
37
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Ljusstakar ett par, barock, 1600-tal
42
Slutpris3 800 SEK
Värdering6 000 SEK
Sakral skulptur, 1700-tal
43
Sakral skulptur, 1700-tal
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Ljusstake, 1600-tal
45
Ljusstake, 1600-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Strykjärn, daterat 19/3 1835
47
Strykjärn, daterat 19/3 1835
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Strykjärn, daterat 1783
59
Strykjärn, daterat 1783
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, gotisk stil, 18/1900-tal
66
Slutpris2 600 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
81
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Sigillstamp med adligt vapen, 1700-tal
87
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Ljusstake, ottomansk, 15/1600-tal
88
Slutpris4 600 SEK
Värdering8 000 SEK
106
Slutpris6 600 SEK
Värdering10 000 SEK
Elddon, 1700-tal
107
Elddon, 1700-tal
Slutpris5 600 SEK
Värdering5 000 SEK
Oblatjärn, daterat 1643
113
Oblatjärn, daterat 1643
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Kandelaber, gotisk stil, 1800-tal
149
Slutpris14 500 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Kandelabrar ett par, 18/1900-tal
192
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Ljusstake, empirestil, 18/1900-tal
196
Slutpris600 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Ljusstakar ett par, 1700-tal
218
Ljusstakar ett par, 1700-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 000 - 2 000 SEK
Saltkar, 1800-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Uppsatsskål, 1800-talets slut
282
Uppsatsskål, 1800-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Redskapshammare, troligen 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skulptur, 1800-talets slut
Skulptur, 1800-talets slut
Slutpris1 800 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Jardiniere, Danmark, daterad 1923
Slutpris500 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Stort kokkärl, 1800-tal
524
Stort kokkärl, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Tobaksburk, 1800-tal
529
Tobaksburk, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Kulturföremål 3st, Iran
585
Kulturföremål 3st, Iran
Slutpris1 800 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Snushund, omkring år 1900
697
Snushund, omkring år 1900
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Draglåsnyckel, 16/1700-tal
703
Draglåsnyckel, 16/1700-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Fönster, 1700-tal
716
Fönster, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Antika dörrvred 2st
717
Antika dörrvred 2st
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar 4st, 1700-tal
748
Ljusstakar 4st, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Stor gryta med lock, 1800-tal
Stor gryta med lock, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Ljusstakar 2 par, 1800-tal
Ljusstakar 2 par, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Sängvärmare, 17/1800-tal
869
Sängvärmare, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Väggappliquer ett par, empirestil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Lock till kungligt kök, daterat 1851
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Kalenderdosor 3st, bl.a. 1787
Kalenderdosor 3st, bl.a. 1787
Slutpris800 SEK
Värdering500 - 800 SEK
Stövelknekt, 18/1900-tal
Stövelknekt, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Grytor 2st, 1700-tal
Grytor 2st, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Lås 3st, bl.a. 1800-tal
2012
Lås 3st, bl.a. 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK