Kaffeservis 3 delar, silver, rokokostil, 1900-tal
4
Slutpris6 400 SEK
Värdering5 000 SEK
Bestickservisdelar, silver, Dresden, Tyskland, 1800-tal
Slutpris5 800 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Assietter 8st, silver, bl.a. C.G.Hallberg, Stockholm
15
Slutpris6 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Bägare i silver, Gottfried Dubois, Stockholm, 1743
24
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Assietter 8st, silver, C.G.Hallberg/K.Andersson, Stockholm
30
Slutpris6 600 SEK
Värdering5 000 - 6 000 SEK
Matskedar 12st, silver, mestadels GAB, 1800-tal
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Uppläggningsfat i silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris5 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Tumlare i silver, Pehr Zethelius, Stockholm, 1797
41
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Serveringsfat 2st, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
51
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Tumlare i silver, Johan Leffler, Falun, 1761
54
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Tallrikar 3st, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
71
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Fat 6st, silver, 1900-talets första hälft
75
Slutpris9 000 SEK
Värdering8 000 SEK
Koppar med hänkel ett par, silver, Johan Magnus Lönbom, Trosa, 1831
76
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Ljusstakar ett par, silver, rokokostil, GAB, 1900-tal
83
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Skål med hänklar, sterlingsilver, England, 1752
89
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
96
Slutpris6 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Gustaf Dahlgren, Malmö, 1869
98
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Tallrikar 2st, silver, rokokostil, bl.a. Anders Gabriel Dufva
100
Slutpris5 200 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Tore Eldh för K&EC, 1960
115
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
118
Slutpris4 000 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Matskedar 6st, silver, 17/1800-tal
140
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Skål på fot, silver, GAB, 1921
145
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Tallrikar 2+1, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
150
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Teskedar 6st, silver, Gustaf Wallin, Falun, 1867
180
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsfat i silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
188
Slutpris4 200 SEK
Värdering3 000 - 4 000 SEK
Kuverttallrikar ett par, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
189
Slutpris5 600 SEK
Värdering4 000 - 5 000 SEK
Assietter 4st, silver, rokokostil, 1900-talets första hälft
203
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Ljusstakar ett par, silver, MGAB, 1967
207
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Smycken 4 delar, silver, G.Hanson, Stockholm, 1959
213
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
228
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Ragusked i silver, 1861
230
Ragusked i silver, 1861
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Skål i silver, Tyskland, 1900-talets första hälft
Slutpris2 000 SEK
Värdering2 000 SEK
Resebestick, silver, England, London, 1895
523
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Silver 5 delar
542
Silver 5 delar
Slutpris1 800 SEK
Värdering1 500 SEK
Silver 5 delar
544
Silver 5 delar
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Bägare i silver, 1900-tal
563
Bägare i silver, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Belöningssked i silver, 1866
571
Belöningssked i silver, 1866
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Smörhundar 12st, silver, GAB, Stockholm, 1962
607
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
683
Slutpris2 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Bestickservisdelar 11st, silver, "Chippendale", GAB
701
Slutpris2 100 SEK
Värdering1 500 - 2 000 SEK
Silver 7 delar
Silver 7 delar
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 - 3 000 SEK
Ljusstakar ett par, rokokostil, silver, 1900-tal
720
Slutpris700 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Silver 20 delar
777
Silver 20 delar
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 - 1 500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Svensk Spets"
928
Slutpris900 SEK
Värdering500 - 1 000 SEK
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kaffeskedar 12st, silver, "Vasa", GAB
943
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Tårtkniv i silver, Norge
Tårtkniv i silver, Norge
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstakar ett par, rokokostil, sterlingsilver, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK