Maj Jerndahl (1895-1961)
Maj Jerndahl (1895-1961)
Slutpris3 800 SEK
Rune Hagberg (1924-2015)
Rune Hagberg (1924-2015)
Slutpris1 600 SEK
Bill Flodin (1934-1976)
Bill Flodin (1934-1976)
Slutpris100 SEK
Gösta Nyberg (1913-1987)
Gösta Nyberg (1913-1987)
Slutpris500 SEK
Parti smycken, bl.a. silver
Parti smycken, bl.a. silver
Slutpris700 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Medaljer 2st, Victoria & Daniel, 2010
Slutpris300 SEK
Pendelur, Junghans, omkring år 1900
Slutpris200 SEK
Slutpris2 700 SEK
10 band, "Form", 1930/40-tal
10 band, "Form", 1930/40-tal
Slutpris500 SEK
Fickur 2st, Omega
Fickur 2st, Omega
Slutpris2 100 SEK
Glas 19st, Stockholms Glasbruk
Slutpris400 SEK
Ljuslyktor 13st, "Kivi", Iittala
Slutpris400 SEK
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Golvlampor 2st, 1950/60-tal
Slutpris1 200 SEK
Timglas, 1900-tal
Timglas, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris900 SEK
Sockerskålar 2st, silver, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Bordslampa med vattenfontän, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Herrarmbandsur 3st, Tissot
Herrarmbandsur 3st, Tissot
Slutpris2 500 SEK
Knivar med slida 5st
Knivar med slida 5st
Slutpris900 SEK
Handknuten matta, Lilijzan
Handknuten matta, Lilijzan
Slutpris1 000 SEK
Slutpris700 SEK
Handknutna mattor 2st
Handknutna mattor 2st
Slutpris500 SEK
Handknuten matta, Iran
Handknuten matta, Iran
Slutpris400 SEK
Röllakanmatta
Röllakanmatta
Slutpris2 200 SEK
Provdocka, 1950/60-tal
Provdocka, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Kuverttallrikar 8st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Slutpris200 SEK
Radio, Isis, modell 20-1
Radio, Isis, modell 20-1
Slutpris500 SEK
Serveringsbricka, jugend, 1900-talets början
Slutpris400 SEK
Servisdelar, "Japan", Rörstrand, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Glas 15 delar, bl.a. Reijmyre
Glas 15 delar, bl.a. Reijmyre
Slutpris300 SEK
Glas 7 delar, 18/1900-tal
Glas 7 delar, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Snurrpall, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Glas 7 delar
Glas 7 delar
Slutpris200 SEK
Spatserkäppar 2st, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Servisdelar, "Arctica", Arabia, Finland
Slutpris600 SEK
Georg Andreas Källkvist (1913-1994)
Slutpris500 SEK
Kaffeservisdelar, ALP Lidköping, 1900-talets första hälft
SlutprisInga bud
Orientaliskt 8 delar
Orientaliskt 8 delar
Slutpris900 SEK
Birger Stafås (1919-1989)
Birger Stafås (1919-1989)
Slutpris300 SEK
Pelle Hedman (1861-1933)
Pelle Hedman (1861-1933)
Slutpris400 SEK
Pelle Hedman (1861-1933)
Pelle Hedman (1861-1933)
Slutpris500 SEK
Smycken 2 delar
Smycken 2 delar
Slutpris400 SEK
Dalahästar 7st, bl.a. omkring 1900-talets mitt
Slutpris500 SEK
Bestick 33 delar, Italien
Bestick 33 delar, Italien
Slutpris400 SEK
Försäljarväska, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK