Reservoarpenna, Mont Blanc, Meisterstück
39
Slutpris2 100 SEK
Bestickuppsättning, "Thebe", Folke Arström för Gense
109
Slutpris1 300 SEK
Fossil
Fossil
Slutpris1 500 SEK
Bestickuppsättning, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Slutpris900 SEK
Serveringsbord, Kerstin Hörlin Holmqvist för Nordiska Kompaniet, 1985
Slutpris1 000 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 300 SEK
Bestickservisdelar 37st, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
597
Slutpris500 SEK
Dalatupp, Nils OIsson, Nusnäs
656
Dalatupp, Nils OIsson, Nusnäs
Slutpris700 SEK
Ljusstakar ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
672
Slutpris900 SEK
Kamera, Koilos, Century modell 43
709
Slutpris700 SEK
Gyllenläder 3 delar, 18/1900-tal
755
Slutpris400 SEK
Sigill, GAB, Stockholm, 1900-talets första hälft
764
Slutpris500 SEK
Gryta med lock, Timo Sarpaneva för Rosenlew
765
Slutpris500 SEK
Sakral skulptur, 1900-tal eller äldre
790
Slutpris300 SEK
Mask, Afrika
798
Mask, Afrika
Slutpris1 000 SEK
Bordstelefon, LM Ericsson, Stockholm, 1900-talets första hälft
814
Slutpris500 SEK
Dolkar och knivar 5 delar
818
Dolkar och knivar 5 delar
Slutpris2 100 SEK
Shaker, Folke Arström för GAB
Shaker, Folke Arström för GAB
Slutpris700 SEK
Bergsmansyxa, Bob Thunell, Falun, 2008
Slutpris700 SEK
Dalatuppar 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Bordstelefoner 4st, "Kobra", LM Ericsson
Slutpris900 SEK
Bokstöd ett par, samtida
Bokstöd ett par, samtida
Slutpris200 SEK
Dalahästar 2st, bl.a. Grannas, A.Olsson
925
Slutpris1 400 SEK
Skulptur, modern tillverkning
Skulptur, modern tillverkning
Slutpris1 100 SEK
Trombon, Amati Kraslice, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Bestickservisdelar, "Thebe", Folke Arström för Gense
957
Slutpris300 SEK
Vette, 1900-tal
Vette, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Rakknivset, Erik Anton Berg, Eskilstuna, omkring år 1900
Slutpris1 600 SEK
Anatomisk torso, Deutsches Hygiene Museum Dresden, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Slutpris700 SEK
Ryska dockor 2 uppsättningar
Ryska dockor 2 uppsättningar
Slutpris700 SEK
Skärbräde, Spanien
Skärbräde, Spanien
Slutpris100 SEK
Bläckställ, omkring år 1900
Bläckställ, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Dalahästar 5st, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 400 SEK
Ytterfoder 3st
Ytterfoder 3st
Slutpris300 SEK
Dekorstolpar ett par, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Damcykel, Fram AB, Uppsala, 1900-talets början
1276
Slutpris4 600 SEK
Spark, omkring år 1900
1279
Spark, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Svenskt Tenn 39 delar
Svenskt Tenn 39 delar
Slutpris1 100 SEK
1293
Slutpris500 SEK
Bestickservisdelar, Victoria, nysilver
Slutpris100 SEK
Bestick 13 delar, Eskilstuna, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Mikroskop, BBT Krauss, Frankrike
Slutpris300 SEK
Brevställ, omkring år 1900
Brevställ, omkring år 1900
Slutpris300 SEK
Bestickservisdelar, Edelstahl, Tyskland
Slutpris200 SEK
Bestick 32 delar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Dalahästar 8st, bl.a. Nils Olsson
Slutpris900 SEK
Grindar ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK