Bordslampa med vattenfontän, 1900-talets slut
Slutpris500 SEK
Bordsfotogenlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
1576
Slutpris600 SEK
Stormlykta, Petromax
1583
Stormlykta, Petromax
Slutpris700 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. Eric Wärnå
1598
Slutpris900 SEK
Kandelaber, 1900-talets slut
1630
Kandelaber, 1900-talets slut
Slutpris400 SEK
Golvlampa, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Takfotogenlykta, tidigt 1900-tal
1778
Slutpris500 SEK
Bordslampa, art deco stil, Lyktan Bankeryd
Slutpris500 SEK
Klotlampor ett par, 1940-tal
1795
Klotlampor ett par, 1940-tal
Slutpris600 SEK
Kandelaber, 1900-talets andra hälft
1803
Slutpris700 SEK
Belysning 3 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Bordslampor 2st
Bordslampor 2st
Slutpris700 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
1831
Slutpris800 SEK
Stormlyktor 3st samt kupor 2st
1832
Slutpris400 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
1857
Slutpris400 SEK
Takkrona, 1900-tal
1910
Takkrona, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Industrilampor 2st, 1900-tal
1912
Industrilampor 2st, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Takplafond, 1940-tal
1990
Takplafond, 1940-tal
Slutpris200 SEK
Ljusampel, empirestil, 1900-talets första hälft
2034
Slutpris500 SEK
Belysning 4 delar, 1900-talets andra hälft
2050
Slutpris800 SEK
Industrilampor 4st, 1900-talets andra hälft
2055
Slutpris800 SEK
Belysning 5 delar
2056
Belysning 5 delar
Slutpris900 SEK
Bordslampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
2200
Slutpris200 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
2211
Slutpris200 SEK
2307
Slutpris100 SEK
Elljusstakar 2st, Philips
2311
Elljusstakar 2st, Philips
Slutpris300 SEK
2320
Slutpris600 SEK
2321
Slutpris400 SEK
2371
Slutpris200 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets första hälft
2495
Slutpris200 SEK
Belysning 4 delar
2593
Belysning 4 delar
Slutpris600 SEK
Lampkupor 5st, mestadels 1900-talets första hälft
2597
Slutpris700 SEK
Elljusstakar 9st, bl.a. Åvikens
2699
Slutpris400 SEK
Belysning 7 delar
2707
Belysning 7 delar
Slutpris300 SEK
Julbelysning 4 delar, bl.a. Konstmide
2712
Slutpris300 SEK
Bordslampa med fontän, 1900-talets slut
2721
Slutpris300 SEK
Taklampor 4st, 1900-talets andra hälft
2795
Slutpris400 SEK
Takfotogenlampa, tidigt 1900-tal
2809
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal
2824
Slutpris200 SEK
Takfotogenlampa, 1900-talets andra hälft
2825
Slutpris200 SEK
2849
Slutpris300 SEK
Belysning 5 delar
2863
Belysning 5 delar
Slutpris1 100 SEK
Elljusstakar 3st, bl.a. Konstsmide
2873
Slutpris300 SEK
2875
Slutpris200 SEK
Ljuskrona, 19/2000-tal
2940
Ljuskrona, 19/2000-tal
Slutpris200 SEK
Belysning 5 delar
2949
Belysning 5 delar
Slutpris800 SEK
Golvlampor 2st, 2000-tal
2961
Golvlampor 2st, 2000-tal
Slutpris700 SEK