Ljusstakar ett par, Erik Morell, Mora
157
Slutpris1 700 SEK
Kittel, 1800-tal
211
Kittel, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Teburk, Edvin Ollers för Schreuder & Olsson, Stockholm, 1944
Slutpris600 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Tobaksburk i tenn, GAB, 1934
609
Tobaksburk i tenn, GAB, 1934
Slutpris800 SEK
Ljusstakar ett par, 1900-talets andra hälft
611
Slutpris400 SEK
Bägare med lock, tenn, 1930
677
Bägare med lock, tenn, 1930
Slutpris1 100 SEK
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
774
Stekhuvar 3st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Klädhängare 2st, 1900-talets början
Slutpris600 SEK
Skrivbordsset 6 delar, Gusums Bruk
945
Slutpris600 SEK
Värmeställ, tidigt 1900-tal
Värmeställ, tidigt 1900-tal
Slutpris800 SEK
Kuverttallrikar 8st
Kuverttallrikar 8st
Slutpris600 SEK
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Kryddskrin 2st, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
1267
Ljusstakar 3 par, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Ljusstakar 5st, Edvin Ollers, bl.a. "Saturnus"
1311
Slutpris300 SEK
Fat, Tyskland, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Tenn 2 delar
Tenn 2 delar
Slutpris200 SEK
Eldhundar ett par, 1900-tal
Eldhundar ett par, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Tenn 9 delar
1407
Tenn 9 delar
Slutpris200 SEK
Stor pingla, Laxgårds, Gustafs
Slutpris600 SEK
Balja, R.G.Fridell, Strömsund, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Nysilver 8 delar
Nysilver 8 delar
Slutpris400 SEK
Serveringsdetaljer 44st, nysilver, bl.a. A.G.Dufva
Slutpris1 200 SEK
Mortlar med stöt 13st, bl.a. Skultuna
1536
Slutpris500 SEK
Hink, 18/1900-tal
Hink, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Slutpris300 SEK
Konsol för hörn, omkring år 1900
1620
Slutpris500 SEK
Ljusstakar 3 par
1833
Ljusstakar 3 par
Slutpris200 SEK
Mässing 10 delar
2049
Mässing 10 delar
Slutpris300 SEK
Pinglor och bjällror 10 delar
2263
Pinglor och bjällror 10 delar
Slutpris400 SEK
Ljusstakar 15st, bl.a. 1800-tal
2294
Slutpris700 SEK
Nysilver 3 delar
2674
Nysilver 3 delar
Slutpris400 SEK
Parti ljusstakar och kandelabrar
2862
Slutpris1 100 SEK
2901
Slutpris200 SEK
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
2904
Koppar 6 delar, 18/1900-tal
Slutpris800 SEK
Mässing 2 delar
2947
Mässing 2 delar
Slutpris100 SEK