Pinnsoffa, 1950/60-tal
Pinnsoffa, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Karmstolar 4st ur Kungliga Husgerådskammaren, Karl Johan
Slutpris1 500 SEK
Slutpris1 100 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Skänk, 1800-tal
Skänk, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Golvstringhylla, 1950/60-tal
Golvstringhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 100 SEK
Slutpris1 100 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Fåtölj, "Pernilla", Bruno Mathsson för firma Karl Mathsson
Slutpris2 100 SEK
Däckstol, "Nozib", Nils-Ole Zib, Bergaform
Slutpris6 000 SEK
Soffbord, David Rosén för Nordiska Kompaniet
Slutpris400 SEK
Konsolbord, 1800-talets slut
Konsolbord, 1800-talets slut
Slutpris400 SEK
Soffa, 1900-talets slut
Soffa, 1900-talets slut
Slutpris1 600 SEK
Fåtölj, 1900-talets slut
Fåtölj, 1900-talets slut
Slutpris600 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 600 SEK
Vägghörnskåp, gustaviansk allmoge, 1800-talets början
Slutpris500 SEK
Golvlampa med skivspelare, Phonolicht, 1920-tal
Slutpris3 200 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Sideboard, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris3 200 SEK
Bokhylla i tre sektioner, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Bokhyllor ett par, 1950/60-tal
Slutpris2 200 SEK
Soffa, Helene Heine för Slettvoll
Slutpris200 SEK
Stol, 1800-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Soffa, Carl Malmsten, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Slutpris600 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets början
Slutpris900 SEK
Stolar 2st, rokokostil, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Stolar 4+4, 1950/60-tal
Stolar 4+4, 1950/60-tal
Slutpris600 SEK
Bokhylla, 1950/60-tal
Bokhylla, 1950/60-tal
Slutpris1 800 SEK
Bryggarstolar 4st, Gemla Diö, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Bord, barockstil, 1900-tal
Bord, barockstil, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Korgstolar ett par, 1900-tal
Korgstolar ett par, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Skänk, daterad 1835
Skänk, daterad 1835
Slutpris400 SEK
Matbord, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Bokhylla, 1900-talets första hälft
Slutpris1 300 SEK
Soffbord, "Frisco", Folke Ohlsson för Tingströms
Slutpris1 100 SEK
Soffbord, G.A.D., 2000-tal
Soffbord, G.A.D., 2000-tal
Slutpris5 400 SEK
Slagbord ett par, "Maria Flap", Bruno Mathsson
Slutpris4 600 SEK
Skrivskåp, rokokostil, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Biblioteksstege, 1900-tal
706
Biblioteksstege, 1900-tal
Slutpris4 600 SEK
Fåtöljer ett par, 1900-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Matbord, "Zigzag", Hans K.
Matbord, "Zigzag", Hans K.
Slutpris500 SEK
Möblemang 11 delar, Brafab
Möblemang 11 delar, Brafab
Slutpris2 500 SEK
Skåp, 17/1800-tal
Skåp, 17/1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Hatthylla, omkring år 1900
Hatthylla, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Bestickschatull, rokokostil, omkring 1900-talets mitt
Slutpris100 SEK