Spegel, provinsarbete, 17/1800-tal
66
Slutpris5 000 SEK
Spegellampett, nyrokoko, 1800-talets andra hälft
125
Slutpris1 000 SEK
Stenbord, barock, 17/1800-tal
Stenbord, barock, 17/1800-tal
Slutpris9 000 SEK
Sideboard, Ib Kofod-Larsen för Seffle Möbelfabrik, 1960-tal
Slutpris45 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Dalarna, daterat 1783
Slutpris2 500 SEK
Spegel, Stockholmsarbete i rokoko, daterad sannolikt 1762
303
Slutpris2 700 SEK
Fåtölj, "Jetson", Bruno Mathsson för DUX
304
Slutpris15 500 SEK
Fåtölj, "Aluminiumfåtöljen", Mats Theselius för Källemo
Slutpris18 000 SEK
Dragkista, gustaviansk allmoge, 1800-talets första hälft
Slutpris6 600 SEK
Soffbord, 1950/60-tal
Soffbord, 1950/60-tal
Slutpris3 800 SEK
Soffbord, Italien, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 800 SEK
Trågsoffa, rokoko, 1700-talets andra hälft
Slutpris8 000 SEK
Byrå, gustaviansk, daterad 1832
Slutpris2 100 SEK
Skåp, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1964
Slutpris2 200 SEK
Pottskåp, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Slutpris3 000 SEK
Stolar 13st, gustavianska Stockholmsarbeten, 1700-talets slut
Slutpris28 000 SEK
Sideboard, 1960-tal
Sideboard, 1960-tal
Slutpris3 400 SEK
Vitrinskåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Skänk, G.A.D., 2000-tal
Skänk, G.A.D., 2000-tal
Slutpris3 600 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
324
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris5 000 SEK
Skänk, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Skåp, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Karmstol, rokoko, 1700-tal
Slutpris4 600 SEK
Skåp, gustavianskt, 1800-tal
Skåp, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Trädgårdssoffa, Byarums Bruk, 1900-talets slut
Slutpris2 400 SEK
Skåp, 1800-tal
Skåp, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Skänkskåp, allmoge, omkring år 1800
Slutpris900 SEK
Skrivbord, Torbjørn Afdal, Bruksbo, Haug Snekkeri, Norge, 1960-tal
Slutpris4 400 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Troeds
Slutpris5 600 SEK
Bord, allmoge rokoko, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Parksoffa, Näfveqvarns Bruk, 1900-talets första hälft
336
Slutpris1 300 SEK
Soffa, "Samsas", Carl Malmsten för OH Sjögren
Slutpris3 200 SEK
Fåtöljer ett par, "Samsas", Carl Malmsten
Slutpris1 800 SEK
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Bockbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Salskåp, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 200 SEK
Karmstol, gustaviansk, 1700-talets slut
Slutpris1 700 SEK
Bokhylla, "Öresund", Börge Mogensen för Karl Andersson
Slutpris3 400 SEK
Fåtölj, "Oscar", Carl Malmsten för OH Sjögren, 2012
Slutpris4 400 SEK
TV-bänk, G.A.D., 2000-tal
TV-bänk, G.A.D., 2000-tal
Slutpris1 600 SEK
Stolar 5st, allmoge, 1800-tal
Stolar 5st, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK
Hörnskåp, 1700-tal
Hörnskåp, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Sideboard, 1950/60-tal
Sideboard, 1950/60-tal
Slutpris2 600 SEK
Karmstolar ett par, gustavianska provinsarbeten, 1800-talets början
Slutpris2 700 SEK
Sideboard, "Arild", Nils Jonsson för Troeds, 1950/60-tal
Slutpris4 000 SEK
Taburett, gustaviansk, omkring år 1800
Slutpris2 200 SEK
Karmstol, gustavianskt provinsarbete, 1800-talets början
Slutpris1 300 SEK
Karmstolar ett par, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors, 1961
Slutpris3 400 SEK