Taburetter ett par, gustaviansk stil, 1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Trädgårdsstolar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Soffa, rokokostil, 1900-talets första hälft
Slutpris100 SEK
Skåp, gustaviansk allmoge, 1800-tal
Slutpris2 200 SEK
Skänk, allmoge, daterad 1859
469
Skänk, allmoge, daterad 1859
Slutpris3 200 SEK
Fåtölj, 1900-talets andra hälft
470
Slutpris900 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1900-tal
472
Slutpris1 800 SEK
Stol, barock, omkring år 1700
474
Stol, barock, omkring år 1700
Slutpris700 SEK
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
475
Vägghylla, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
476
Slutpris1 100 SEK
Terränghjuling, Yamaha, Grizzly Yfm 700 EPS
477
Slutpris86 000 SEK
Skogs- och timmervagn, Metalcraft
478
Slutpris14 000 SEK
Släpvagn, Reko, FF 4917, 2018
479
Släpvagn, Reko, FF 4917, 2018
Slutpris11 000 SEK
Motorcykel, Yamaha, YZF-R1, 2010
480
Slutpris42 000 SEK
Motorcykel, Honda, VF 1000 R SC16, 1984
481
Slutpris34 000 SEK
Plogblad till terränghjuling
483
Plogblad till terränghjuling
Slutpris800 SEK
Hjuluppsättning till fyrhjuling, Maxxis, AT28x9-14
484
Slutpris2 700 SEK
Leksaker 2st, Tyskland, 1900-talets första hälft
485
Slutpris1 500 SEK
Garage med två bilar, "Gnom", Lehmann, Tyskland
486
Slutpris800 SEK
Silvermynt, 8 mark, Karl XI, 1695
487
Slutpris4 200 SEK
Silvermynt, 4 riksdaler riksmynt, Oscar I, 1856
488
Slutpris1 700 SEK
Silvermynt, 4 riksdaler, Carl XV, 1867
489
Slutpris1 900 SEK
Ljusstakar ett par, "Celeste", Ann Nilsson för Orrefors
490
Slutpris900 SEK
Herrarmbandsur, Certina, Waterking 215
491
Slutpris200 SEK
Silvermedaljer 14st, Astrid Lindgren
492
Slutpris2 300 SEK
Jardiniere, jugend, troligen WMF, tidigt 1900-tal
493
Slutpris800 SEK
Silvermynt, 1 mark, Drottning Kristina, 1650
494
Slutpris1 300 SEK
Silvermynt, 1 riksdaler, Gustaf IV Adolf, 1796
495
Slutpris1 800 SEK
Matservisdelar, bl.a. Portugal samt Italien
Slutpris900 SEK
Kaffeservis, "Marianne", Sigvard Bernadotte för Fyrklövern
Slutpris400 SEK
Hanna Rönnberg (1862-1946)
Hanna Rönnberg (1862-1946)
Slutpris2 500 SEK
Pulpetskrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Figuriner 3st, Lisa Larson för Gustavsberg, bl.a. K-studion
Slutpris2 000 SEK
Träskuren häst, 1900-talets första del
Slutpris800 SEK
Nattljusstake, 1800-tal
Nattljusstake, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Krucifix, 17/1800-tal
Krucifix, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Figuriner 3st, Lisa Larson för Gustavsberg
Slutpris1 500 SEK
Stor figurin, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Kaffeservis, "Blå blom", Old Gustavsberg
Slutpris500 SEK
Mattallrikar 12st, "Blå blom", Old Gustavsberg
Slutpris1 200 SEK
Figurin, Royal Dux, Tjeckoslovakien
Slutpris700 SEK
Glas på fot 6st, "Strikt", Bengt Orup för Johansfors
Slutpris1 100 SEK
Bokstöd ett par, Just Andersen/GAB, daterade 1930
Slutpris1 000 SEK
Rökelsekar, art deco, 1900-talets första hälft
Slutpris1 400 SEK
Slutpris1 200 SEK
Vinglas 6st
516
Vinglas 6st
Slutpris800 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Lykta, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Ljuskrona, oskariansk, 1800-talets slut
Slutpris2 000 SEK