Råttsvanssked i silver, Petter Pemer, Falun (verksam i Falun 1720-25)
3
Slutpris6 600 SEK
Brännvinssked, silver, Bergen, Norge, 1700-tal
12
Slutpris900 SEK
Kaffekanna i silver, 1854
Kaffekanna i silver, 1854
Slutpris4 200 SEK
Bestickservisdelar, silver, "Sten Sture", MGAB
Slutpris6 600 SEK
Kaffeservis 3 delar, silver, Cohr, Danmark, 1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Brännvinssked, silver, Norge, Bergen, 1700-tal
22
Slutpris800 SEK
Råttsvanssked i silver, Paul Zachun, Norrköping (verksam 1722-50)
26
Slutpris4 000 SEK
Sked i silver, troligen Norge, 1600-tal
28
Slutpris4 000 SEK
Bestickuppsättning 96 delar, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
41
Slutpris18 500 SEK
Bägare med lock, silver, C.G.Hallberg, Stockholm, 1899
42
Slutpris3 200 SEK
Cigarettetui i silver, Ryssland, 1900-talets första hälft
46
Slutpris3 400 SEK
Såsskål med underfat, silver, 1800-talets första hälft
54
Slutpris3 200 SEK
Bestickuppsättning 48 delar, silver, Thostrup, Norge
62
Slutpris6 800 SEK
Uppsatsskål i silver, 1867
67
Uppsatsskål i silver, 1867
Slutpris1 900 SEK
Kaviarburk med fat och lock, sterlingsilver, Atelier Borgila, Stockholm, 1968
123
Slutpris2 300 SEK
Dosa med lock, silver, Ryssland, 1868
152
Slutpris1 500 SEK
Sked, silver, 1800-tal
153
Sked, silver, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Bägare i silver, 1747
164
Bägare i silver, 1747
Slutpris1 100 SEK
Skedar 18st, silver, "Haga"
166
Skedar 18st, silver, "Haga"
Slutpris2 800 SEK
Bestickservisdelar, sterlingsilver, Argentina
170
Slutpris2 700 SEK
Bägare i silver, 1749
180
Bägare i silver, 1749
Slutpris1 100 SEK
Bestick 24 delar, silver, Norge
Slutpris3 200 SEK
Fiskbestick 14 delar, silver, "Svensk Spets", K.Andersson
186
Slutpris3 400 SEK
Apostlaskedar 2st, silver, Holland, 18/1900-tal
197
Slutpris1 000 SEK
Resebestick 3 delar, silver, 1845/50
203
Slutpris1 300 SEK
Bestickservisdelar 36st, silver, "Rosenholm", Jacob Ängman för GAB
217
Slutpris6 800 SEK
Matskedar 10st, silver, 17/1800-tal
221
Slutpris3 200 SEK
Tumlare 2st, silver, Sverige, 17/1800-tal
223
Slutpris400 SEK
Mjölkkanna i silver, 1856
243
Mjölkkanna i silver, 1856
Slutpris1 500 SEK
Ragusked i silver, 1850
Ragusked i silver, 1850
Slutpris800 SEK
Aftonväska med bygel i silver, 1900-talets första hälft
251
Slutpris1 000 SEK
Bägare i silver, 1769
Bägare i silver, 1769
Slutpris1 100 SEK
Bestick 8 delar, silver, "Engelsk Snäcka", 1800-tal
281
Slutpris1 500 SEK
Bestick 26 delar, silver, mestadels "Haga"
Slutpris2 000 SEK
Gräddkanna, silver, Carl Magnus Ryberg, Stockholm, 1823
Slutpris600 SEK
Dosor med lock 3st, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris3 200 SEK
Dosor med lock 4st, silver, 1900-talets första hälft
Slutpris4 200 SEK
Silver 7 delar, bl.a. 1800-tal
553
Slutpris2 100 SEK
Punschmuggar 10st, silver, GAB
561
Slutpris1 700 SEK
Bordsskedar 6st, silver, "Patricia"
618
Slutpris1 600 SEK
Fruktknivar 6st, silver, 1881
640
Fruktknivar 6st, silver, 1881
Slutpris700 SEK
Serveringsbestick 8 delar, silver
650
Slutpris1 400 SEK
Ljusstakar ett par, silver, K&EC, 1971
652
Slutpris900 SEK
Ljusstakar ett par, silver, Ainar Axelsson för GAB, 1966
653
Slutpris1 300 SEK
668
Slutpris1 400 SEK
Brevkniv, sterlingsilver, "Pyramid", Georg Jensen, Danmark
686
Slutpris700 SEK
Matskedar 3st, silver, 1846
697
Matskedar 3st, silver, 1846
Slutpris1 300 SEK
Bordsknivar 12st samt matknivar 2st, silver, "Rosett", C.G.Hallberg
746
Slutpris1 400 SEK