Dalahästar och dalatupp 6 delar
Slutpris400 SEK
Skrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Dalatuppar i miniatyr 9st
Slutpris300 SEK
Svarvskålar 7st, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Lekhäst, 1900-talets första del
Slutpris800 SEK
1792
Skåpdörr, allmoge, daterad 1808
Slutpris300 SEK
Smörkärna, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
1817
Skidor ett par, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
1852
Parti samiska arbeten
Slutpris1 300 SEK
1984
Pallar 4st, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
1991
Näverväskor 3st, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
2002
Allmoge 4 delar
Slutpris600 SEK
2005
Allmoge 5 delar
Slutpris500 SEK
2146
Korgar 3st, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
2214
Pallar 3st, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
2265
Parti allmogeföremål
Slutpris1 600 SEK
2394
Allmoge 4 delar
Slutpris600 SEK
2399
Allmoge 6 delar, 1800-tal
Slutpris900 SEK
2498
Allmoge 7 delar, 1800-tal
Slutpris500 SEK
2499
Allmoge 8 delar
Slutpris700 SEK
2546
Skrin 4st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
2563
Parti allmogeföremål
Slutpris700 SEK
2570
Parti allmogeföremål, mestadels 1800-tal
Slutpris800 SEK
2622
Parti allmogeföremål
Slutpris200 SEK
2714
Allmoge 6 delar
Slutpris800 SEK