Smörstake, allmoge, troligen Hälsingland, 1800-tal
36
Slutpris2 600 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
45
Slutpris3 600 SEK
115
Slutpris5 200 SEK
Kalk, allmoge, 1800-tal
196
Kalk, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
201
Slutpris2 200 SEK
Spegel, allmoge, 1800-talets senare del
204
Slutpris1 900 SEK
Skulptur, 1800-tal
215
Skulptur, 1800-tal
Slutpris1 700 SEK
Tråg, Jemt Olof Persson, Holen, Orsa, daterad 1927
Slutpris1 000 SEK
Dalahäst, Grannas, A.Olsson, Nusnäs
Slutpris1 300 SEK
Vägghylla, allmoge, daterad 1825
Slutpris700 SEK
Bokgömma, allmoge, 1800-tal
Bokgömma, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Skrin med skjutlock, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 400 SEK
Fat på fot, allmoge, 1800-tal
Fat på fot, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Dalahäst, omkring 1900-talets mitt
Slutpris300 SEK
Knotskål, allmoge, 17/1800-tal
556
Slutpris1 800 SEK
Lekdocka, allmoge, 1800-tal
564
Lekdocka, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Dalahästar 2st, omkring 1900-talets mitt
600
Slutpris2 600 SEK
Rockhuvud, allmoge, 17/1800-tal
604
Slutpris400 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
619
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
620
Slutpris3 000 SEK
Små knotskålar 2st, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Skulptur, allmoge, 18/1900-tal
625
Slutpris200 SEK
626
Slutpris1 200 SEK
627
Slutpris800 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
629
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Kniv med slida, samearbeten
669
Kniv med slida, samearbeten
Slutpris1 400 SEK
Skulptur, Lars Levi Sunna
714
Skulptur, Lars Levi Sunna
Slutpris300 SEK
Bodahäst, Boda Hembygdsförening
753
Slutpris600 SEK
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Pall, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Kronstång, Erik Westberg, Rengsjö, Hälsingland, daterad 1988
799
Slutpris6 000 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 900 SEK
Lykta, allmoge, 1800-tal
Lykta, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Panel, allmoge, 1800-tal
Panel, allmoge, 1800-tal
Slutpris900 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 400 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Pall, allmoge, 1800-tal
Pall, allmoge, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Träskuren häst, allmoge, troligen omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Knivar 2st, samearbeten
1147
Knivar 2st, samearbeten
Slutpris5 600 SEK
Skänkskåpskrön, allmoge, daterat 1830
Slutpris400 SEK
Svarvburk, allmoge, 1800-tal
Svarvburk, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Stor vrilskål, 1900-tal
Stor vrilskål, 1900-tal
Slutpris1 700 SEK
Samiska föremål 4st
1341
Samiska föremål 4st
Slutpris2 400 SEK
Skulptur, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Korgar 3st, allmoge, 1800-tal
Korgar 3st, allmoge, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Allmoge 3 delar
1368
Allmoge 3 delar
Slutpris200 SEK
Dalahästar och tuppar 10 delar, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK