Kandelabrar ett par, omkring år 1900
17
Slutpris5 200 SEK
84
Slutpris3 400 SEK
Kandelabrar ett par, gotisk stil, 18/1900-tal
159
Slutpris600 SEK
Kandelaber, Käck & Hedbys, Leksand
250
Slutpris1 200 SEK
Supkopp, 1800-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Ljusstakar ett par, gustavianska.
Slutpris1 100 SEK
Kåsa i tenn, Carl Logren, Falun, 1762
535
Slutpris400 SEK
Kallskål i tenn, 1816
591
Kallskål i tenn, 1816
Slutpris600 SEK
Urna med lock, jugend, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Vinkylare, 1900-tal
599
Vinkylare, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Vaser ett par, 1900-tal
Vaser ett par, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Urna, Indien, 1900-talets slut
617
Slutpris700 SEK
Vägghängare, tidigt 1900-tal
658
Vägghängare, tidigt 1900-tal
Slutpris600 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
688
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Tändsticksställ, 18/1900-tal
778
Tändsticksställ, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Ljusplåtar ett par, 18/1900-tal
783
Slutpris400 SEK
Bestickuppsättning 24 delar, England, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Skrin i nysilver, Tesi, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Koptiska kors 2st, Etiopien
887
Koptiska kors 2st, Etiopien
Slutpris300 SEK
Liten vattentunna, Skultuna, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Brasställ med utensilier, 1900-talets början
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris500 SEK
Skål på fot, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris100 SEK
Tekanna, Pehr Henrik Lundén, Linköping, 1814
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, barockstil, FM Mattsson, Mora
Slutpris500 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Slutpris600 SEK
Skulpturer 2st, 19/2000-tal
Skulpturer 2st, 19/2000-tal
Slutpris400 SEK
Tenn 4 delar
Tenn 4 delar
Slutpris300 SEK
Tenn 5 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Dörrkläpp, 1900-tal
1302
Dörrkläpp, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Bjällerkrans, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Skulpturer 2st, 1900-tal
Skulpturer 2st, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Golvljusstakar ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Dörrstop, 1900-tal
Dörrstop, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Ishink med lock, 1900-talets första hälft
1385
Slutpris400 SEK
Serveringsbricka med två flaskcoasters, England, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Plättlagg för 18st plättar, 18/1900-tal
Slutpris900 SEK
Skulpturer i brons 2st
1706
Skulpturer i brons 2st
Slutpris300 SEK
Blosskorgar 4st, 1900-talets slut
Slutpris300 SEK
Serveringsbricka, 1900-talets första hälft
Slutpris200 SEK
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Koppar 2 delar, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Badkar i zink, 1900-tal
Badkar i zink, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Blosskorgar 2st, 1800-tal
Blosskorgar 2st, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Gryta, 18/1900-tal
Gryta, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Mässing 4 delar
Mässing 4 delar
Slutpris500 SEK
Dasslock, J.Marino & co, Stockholm, 18/1900-tal
1826
Slutpris600 SEK
Järn 4 delar
1846
Järn 4 delar
Slutpris400 SEK
Ljusstakar 9st, bl.a. 1800-tal
1888
Slutpris500 SEK