Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
112
Slutpris1 600 SEK
Terrin med lock, Kina, 17/1800-tal
127
Slutpris1 800 SEK
Altarskåp, Kina, sannolikt sen Qing
154
Slutpris700 SEK
Ytterfoder, Japan, Meiji
165
Ytterfoder, Japan, Meiji
Slutpris8 800 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
225
Penselvas, Kina, 1900-tal
Slutpris2 900 SEK
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Reseschatull, Japan, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Husaltare, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 500 SEK
Skulptur, Indien, 1900-tal
Skulptur, Indien, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Vas, Korea, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Skålfat, Japan, 1900-talets första del
549
Slutpris400 SEK
Rökelsekar, Kina, 1900-tal
550
Rökelsekar, Kina, 1900-tal
Slutpris400 SEK
Bordslampa, Kina, 18/1900-tal
558
Bordslampa, Kina, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Plakett, Kina, troligen 1800-tal
573
Slutpris300 SEK
Pilgrimsflaskor ett par, Kina, troligen 1800-tal
616
Slutpris2 700 SEK
Porslin 3 delar, Kina, Qianlong, 1700-tal
628
Slutpris1 300 SEK
Såskanna, Kina, Qianlong, 1700-tal
630
Slutpris400 SEK
Netsuke 3st, Japan, 1900-tal
648
Netsuke 3st, Japan, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Skulptur, Kina
704
Skulptur, Kina
Slutpris100 SEK
Lockburk, Kina, 18/1900-tal
705
Lockburk, Kina, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Ytterfoder ett par, Kina, 1900-talets andra hälft
716
Slutpris1 400 SEK
Tallrikar 3st, Kina, Qianlong, 1700-tal
721
Slutpris600 SEK
Lockdosor 2st, Asien, 18/1900-tal
888
Slutpris200 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-tal
900
Slutpris400 SEK
Parti 7 delar, mestadels Indien
Slutpris400 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris1 900 SEK
Skulptur, Kina, troligen samtida
Slutpris300 SEK
Dekorationsträd, Kina
Dekorationsträd, Kina
Slutpris700 SEK
Skulpturer 6st, Indien
Skulpturer 6st, Indien
Slutpris400 SEK
Porslin 8 delar, Kina
Porslin 8 delar, Kina
Slutpris1 700 SEK
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Skålfat, Japan, 18/1900-tal
Slutpris100 SEK
Skulpturer 2st, Kina, samtida
1595
Skulpturer 2st, Kina, samtida
Slutpris200 SEK
Lockdosor 2st, Kina
1596
Lockdosor 2st, Kina
Slutpris300 SEK
Rullmålningar 2st, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Rullmålningar 2st, Kina, 19/2000-tal
1772
Slutpris100 SEK
Porslin 7 delar, Asien
1906
Porslin 7 delar, Asien
Slutpris200 SEK
Asiatisk porslin 4 delar
1999
Asiatisk porslin 4 delar
Slutpris300 SEK
Parti asiatiska föremål
2388
Parti asiatiska föremål
Slutpris600 SEK
Parti skulpturer, flertalet indiska av brons
2493
Slutpris500 SEK