Bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Golvlampa, Bergboms
1431
Golvlampa, Bergboms
Slutpris900 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Golvlampa, 1950/60-tal
1539
Golvlampa, 1950/60-tal
Slutpris200 SEK
Taklampor ett par, 1900-talets andra hälft
1549
Slutpris200 SEK
Kandelaber, "Nordic Light", Jonas Grundell för Designhouse
1574
Slutpris400 SEK
Taklampa, Lamp Gustaf/Italien
1579
Taklampa, Lamp Gustaf/Italien
Slutpris500 SEK
Golvlampa, omkring 1900-talets mitt
1581
Slutpris600 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets slut
1582
Slutpris400 SEK
Gruvlyktor ett par, British Coal Mining co., 19/2000-tal
1616
Slutpris700 SEK
Väggfotogenlampa, jugend, 1900-talets början
1642
Slutpris700 SEK
Klotlampa, omkring 1900-talets mitt
1658
Slutpris200 SEK
Bordslampor ett par, Stilarmatur, Tranås
1659
SlutprisInga bud
Vägglampor ett par, Österrike, 1900-talets andra hälft
1660
Slutpris100 SEK
Taklampa, 1900-talets första hälft
1677
Slutpris300 SEK
Ljuskrona, Thomas Hellström
1681
Ljuskrona, Thomas Hellström
Slutpris1 400 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
1683
Slutpris2 100 SEK
Belysning 4 delar, 1950/60-tal
1688
Slutpris500 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris100 SEK
Slutpris200 SEK
Taklampa, "Verona", Lyfa, Sven Middelboe, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Ljuskrona, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Fasadlampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Taklampa, 1900-talets senare del
Slutpris400 SEK
Slutpris100 SEK
Jordglob med belysning, Scan-Globe, 1973
1815
Slutpris300 SEK
Taklampor 2st, 1900-talets andra hälft
1832
Slutpris300 SEK
Lyktor 3st, modern tillverkning
1840
Slutpris200 SEK
Belysning 3 delar, jugend
1849
Belysning 3 delar, jugend
Slutpris300 SEK
Taklampor 4st, Fagerhults, 1900-talets andra hälft
1850
Slutpris300 SEK
1860
Slutpris1 000 SEK
1866
Slutpris500 SEK
Utebelysning 4 delar, 1900-talets andra hälft
1956
Slutpris400 SEK
Stormlyktor 2st
1980
Stormlyktor 2st
Slutpris500 SEK
Golvlampor 3st, 1900-talets andra hälft
2046
Slutpris300 SEK
Jordglob med belysning, Scanglobe, Danmark
2054
Slutpris100 SEK
Golvlampor 4st, 1900-talets andra hälft
2065
Slutpris1 100 SEK
Elljusstakar ett par, Konstsmide
2113
Slutpris300 SEK
Belysning 5 delar
2148
Belysning 5 delar
Slutpris600 SEK
Belysning 5 delar
2173
Belysning 5 delar
Slutpris600 SEK
Bordslampor 2st, omkring år 1900
2208
Slutpris500 SEK
Ampel, empirestil, 1900-tal
2250
Ampel, empirestil, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Taklampa, Globen Lighting AB, 2000-tal
2293
Slutpris200 SEK
Julbelysning 2 delar, 1900-talets andra hälft
2315
Slutpris100 SEK
2324
Slutpris300 SEK
Belysning 3 delar, bl.a. 1900-talets första hälft
2334
Slutpris2 300 SEK
Taklampa, 1950/60-tal
2344
Taklampa, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Belysning 3 delar, 2000-tal
2349
Belysning 3 delar, 2000-tal
Slutpris400 SEK