Stor reklampipa, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Golvlampa, Bergboms, 1900-talets slut
803
Slutpris1 300 SEK
Lykta, 18/1900-tal
Lykta, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Bordslampa, barockstil, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Taklampa, Le Klint, Danmark, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
838
Slutpris500 SEK
Slutpris400 SEK
Bordslampa, "Panthella", Verner Panton för Louis Poulsen
840
Slutpris2 000 SEK
841
Slutpris1 600 SEK
Bordslampor ett par, Bergboms
Bordslampor ett par, Bergboms
Slutpris1 200 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Taklampa, Luxus, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Taklampa, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Vägglampor 4st, Taiba-Falkenberg Belysning, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Takplafond, Birgitta Malmsten
876
Takplafond, Birgitta Malmsten
Slutpris1 600 SEK
Slutpris1 100 SEK
Taklampa, Hans Agne Jakobsson, Markaryd
888
Slutpris600 SEK
Vägglampetter ett par, barockstil, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Bordslampa, Italien, 1900-talets andra hälft
927
Slutpris300 SEK
Vägg-/bordslampa, 1900-talets första hälft
Slutpris1 000 SEK
Bordslampa, 1910/20-tal
943
Bordslampa, 1910/20-tal
Slutpris900 SEK
Takkrona, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Stormlykta, Primus, 1350/350CP
Slutpris600 SEK
Ljusstake, Skultuna
Ljusstake, Skultuna
Slutpris700 SEK
Slutpris500 SEK
Bordslampa, 1900-talets andra hälft
SlutprisInga bud
Golvlampa, 1900-tal
Golvlampa, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Ljusstakar ett par, jugend, 1900-talets början
Slutpris200 SEK
Taklyktor 3st, rokokostil, 1900-talets slut
Slutpris1 700 SEK
Bordslampa, "Anna", Anna Ehrner för Ateljé Lyktan
1148
Slutpris500 SEK
Ljuskrona, empirestil, 1900-tal
1159
Slutpris700 SEK
Golvlampa, Aneta, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Ljuskrona, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Lanternor ett par, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Taklykta, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Vägglampor ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Golvlampa, Australien, 1900-talets andra hälft
Slutpris700 SEK
Bordslampor 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Lyktor 2st, 1900-talets första hälft
1239
Slutpris1 200 SEK
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Bordslampor 2st, bl.a. EWÅ
Slutpris500 SEK
Ljusplåtar ett par, jugend, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Lampa, Osram Kvarts Timer, Ultra Vitalux typ BU362.
SlutprisInga bud
Taklampa, 1900-talets senare del
1401
Slutpris500 SEK
Bordslampa, omkring år 1900
Bordslampa, omkring år 1900
Slutpris2 600 SEK
Ljusstakar ett par, Skultuna
1406
Ljusstakar ett par, Skultuna
Slutpris300 SEK
Lampkupa, jugend, 1900-talets början
Slutpris100 SEK
Taklampa, jugend, 1900-talets början
1417
Slutpris700 SEK
Ljusstakar 3 delar
1420
Ljusstakar 3 delar
Slutpris700 SEK