Ljusstake, 1600-tal
4
Ljusstake, 1600-tal
Slutpris4 400 SEK
Dryckeskanna, Norge/Västsverige, 17/1800-tal
12
Slutpris2 200 SEK
Dolk, Alfred Norrström, Eskilstuna, 1800-tal
Slutpris6 400 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, efter Claude Galle, 1800-tal
33
Slutpris3 400 SEK
Ljusstake, Ottomansk, 15/1600-tal
Slutpris7 000 SEK
Ljusstake, barock, Nürnberg, 16/1700-tal
45
Slutpris1 600 SEK
Ljusstake, barock, 16/1700-tal
49
Slutpris1 500 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
51
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris1 700 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
77
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris1 300 SEK
Adelssigill, 1700-tal
79
Adelssigill, 1700-tal
Slutpris3 000 SEK
Gryta i brons, 15/1600-tal
94
Gryta i brons, 15/1600-tal
Slutpris1 800 SEK
Ljusstake, barock, 1600-tal
95
Ljusstake, barock, 1600-tal
Slutpris3 800 SEK
Lodstrykjärn, daterat 1731
97
Lodstrykjärn, daterat 1731
Slutpris1 000 SEK
Ljussax, Nürnberg, Tyskland, 1600-tal
101
Slutpris2 200 SEK
Ljusstakar ett par, historismus, 18/1900-tal
135
Slutpris400 SEK
Gästabudskniv med gaffel, 1700-tal
138
Slutpris3 400 SEK
Tobaksburk med lock, daterad 1809
172
Slutpris900 SEK
Vägglykta, 1800-tal
180
Vägglykta, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Bordsuppsats, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Ljusstakar ett par, sengustavianska, omkring år 1800
197
Slutpris1 100 SEK
Fat, barock, Lars Hedman, Falun, 1733
221
Slutpris800 SEK
Dosa med lock, 1800-tal
Dosa med lock, 1800-tal
Slutpris1 100 SEK
Jardiniere, rokokostil, 1800-talets slut
Slutpris1 200 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
279
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Kandelabrar ett par, 1800-talets slut
Slutpris1 600 SEK
Gästabudskniv, 1700-tal
Gästabudskniv, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Väskbyglar 2st samt spänne, 17/1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Ljusstake, gustaviansk, möjligen år 1800
529
Slutpris400 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
532
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Serveringsbricka, senempire, 1800-tal
538
Slutpris1 200 SEK
Glassköljare, 17/1800-tal
545
Glassköljare, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
554
Snusdosor 2st, 17/1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Golvljusstake, barockstil, 1800-tal
555
Slutpris600 SEK
Vas, 1800-tal
564
Vas, 1800-tal
Slutpris100 SEK
Vattentunna, 18/1900-tal
616
Vattentunna, 18/1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Gafflar och knivar 2 par, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Ikon, 1800-tal
631
Ikon, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Lodstrykjärn, daterat 1764
635
Lodstrykjärn, daterat 1764
Slutpris500 SEK
Lodstrykjärn, 1600-tal
646
Lodstrykjärn, 1600-tal
Slutpris1 200 SEK
Mortel med stöt, 1700-tal
652
Mortel med stöt, 1700-tal
Slutpris300 SEK
Urna, Bolinders, Stockholm, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Ljusstakar ett par, 1800-tal
701
Ljusstakar ett par, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Mortel med stöt, daterad 1778
710
Mortel med stöt, daterad 1778
Slutpris300 SEK
Mässing 2 delar, 1800-tal
712
Mässing 2 delar, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Väskspänne, 1700-tal
773
Väskspänne, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Ikon, 1800-tal
789
Ikon, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Nötknäppare, 17/1800-tal
820
Nötknäppare, 17/1800-tal
Slutpris100 SEK
Antika spetsar till armborstpilar 5st
821
Slutpris500 SEK