22
Slutpris10 000 SEK
Bonadsmålning, allmoge, södra Sverige, 1800-tal
86
Slutpris4 200 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1872
157
Slutpris900 SEK
Liten svepask, allmoge, 17/1800-tal
162
Slutpris2 000 SEK
Skrin, allmoge, norra Sverige, 1700-tal
163
Slutpris4 000 SEK
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
232
Svarvskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Svepask, allmoge, 1800-tal
233
Svepask, allmoge, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Skulptur, 18/1900-tal
Skulptur, 18/1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Dalahäst, 1900-talets första hälft
Slutpris700 SEK
Kista, allmoge, Lima, Dalarna, daterad 1878
Slutpris800 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
524
Kista, allmoge, 1700-tal
Slutpris1 600 SEK
Rockhuvud, allmoge, 17/1800-tal
622
Slutpris700 SEK
Låda med skjutlock, allmoge, daterad 1837
672
Slutpris500 SEK
Vävlunor ett par, allmoge, daterade 1822
696
Slutpris1 300 SEK
Lykta, 18/1900-tal
812
Lykta, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Sovelfat, allmoge, 1800-tal
Sovelfat, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1819
Slutpris200 SEK
Korg, allmoge, 1800-tal
Korg, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 000 SEK
Rotarbeten 7st, bl.a. 1800-tal
878
Slutpris900 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
909
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Dalahäst, 18/1900-tal
Dalahäst, 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Rotarbeten 2st, allmoge, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Skrin, allmoge, 1700-tal
Skrin, allmoge, 1700-tal
Slutpris600 SEK
Knotskål, allmoge, 1800-tal
1408
Knotskål, allmoge, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Kista, allmoge, 1700-tal
Kista, allmoge, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Korgar 2st, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris700 SEK
Tråg 2st, allmoge, 18/1900-tal
1619
Slutpris600 SEK
Stor svepask med lock, 18/1900-tal
2001
Slutpris300 SEK
Allmoge 6 delar
2099
Allmoge 6 delar
Slutpris900 SEK
Laggade kärl 4st, allmoge, 1800-tal
2325
Slutpris300 SEK
Parti allmogeföremål
2424
Parti allmogeföremål
Slutpris400 SEK
Kyltunna, 1800-tal
2475
Kyltunna, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Parti allmogeföremål, mestadels 1800-tal
2522
Slutpris500 SEK