Plakett, Kina, 1900-tal
1166
Plakett, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Golvvas, Kina, 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Bronsskulpturer 7st, Asien
Bronsskulpturer 7st, Asien
Slutpris600 SEK
Bronsföremål 5st, Asien
1238
Bronsföremål 5st, Asien
Slutpris500 SEK
Skulpturer 5st, Asien
Skulpturer 5st, Asien
Slutpris400 SEK
Skulpturer 3st, Asien
Skulpturer 3st, Asien
Slutpris200 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 900 SEK
Golvvas, Kina, 1800-tal
Golvvas, Kina, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris900 SEK
Porslin 3 delar, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris900 SEK
Skulptur, Kina, sannolikt samtida
Slutpris600 SEK
Porslin 2 delar, Asien
1444
Porslin 2 delar, Asien
Slutpris400 SEK
Porslin 2 delar, Kina
Porslin 2 delar, Kina
SlutprisInga bud
Parti orientaliska föremål
Parti orientaliska föremål
Slutpris200 SEK
Porslin 10 delar, Kina, 19/2000-tal
SlutprisInga bud
Cloissonearbeten 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Porslin 5 delar, Kina/Japan, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris200 SEK
Vas, Japan, 1800-tal
Vas, Japan, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Golvvas, Kina, 1900-talets slut
1602
Slutpris100 SEK
Parti socklar och ställ, Asien, bl.a. 18/1900-tal
1647
Slutpris400 SEK
Orientaliska föremål 6st
1686
Orientaliska föremål 6st
Slutpris100 SEK
Orientaliska föremål 7st
Orientaliska föremål 7st
Slutpris300 SEK
Slutpris400 SEK
Porslin 5 delar, Kina, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris600 SEK
Parti porslin, Kina
Parti porslin, Kina
Slutpris200 SEK
Orientaliska föremål 8 delar
1804
Orientaliska föremål 8 delar
Slutpris1 300 SEK
Tekannor 9st, Kina, 1900-tal
1827
Tekannor 9st, Kina, 1900-tal
SlutprisInga bud
Orientaliskt porslin 6 delar, 19/2000-tal
2060
Slutpris200 SEK
Trädgårdspall, Kina, 1900-talets senare del
2111
Slutpris700 SEK
Porslin 11 delar, Asien, 19/2000-tal
2130
Slutpris300 SEK
Orientaliska föremål 8st
2262
Orientaliska föremål 8st
Slutpris100 SEK
Orientaliska föremål 10st, mestadels samtida
2307
Slutpris200 SEK
Parti orientaliska föremål, m.m.
2434
Slutpris400 SEK
Parti orientaliskt porslin
2586
Parti orientaliskt porslin
Slutpris700 SEK