Plakett, Kina, troligen 1900-talets början
27
Slutpris39 000 SEK
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
52
Djupt fat, Kina, Ming, Wanli
Slutpris4 200 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
82
Slutpris1 100 SEK
Tallrik, Kina, Ming
100
Tallrik, Kina, Ming
Slutpris2 100 SEK
Vas, Kina, troligen transition
118
Slutpris10 500 SEK
Skål, Kina, 1800-tal
124
Skål, Kina, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Tallrikar ett par, Kina, Qianlong, 1700-tal
175
Slutpris1 300 SEK
Skulpturer ett par, Kina, 1900-tal
220
Slutpris700 SEK
Vas, Kina, troligen 1800-tal
230
Vas, Kina, troligen 1800-tal
Slutpris2 600 SEK
Tallrikar 4+1, Kina, 1700-tal
237
Tallrikar 4+1, Kina, 1700-tal
Slutpris500 SEK
256
Slutpris2 500 SEK
Vas, Kina, 1900-talets andra hälft
Slutpris200 SEK
Plakett, Kina, 1900-talets början
Slutpris3 800 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
480
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Slutpris1 600 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 17/1800-tal
487
Slutpris2 900 SEK
Vas, Kina, troligen 1900-tal
488
Vas, Kina, troligen 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Rökelsekar, Kina, troligen 1900-tal
489
Slutpris900 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Slutpris4 000 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
541
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Slutpris3 400 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
579
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris2 600 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
601
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Skål, Kina, troligen Ming
628
Skål, Kina, troligen Ming
Slutpris1 100 SEK
Porslin 2 delar, Kina, 1700-tal
654
Slutpris1 300 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
684
Lockurna, Kina, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
729
Ytterfoder, Kina, 1900-tal
Slutpris900 SEK
Skålar 3st, Kina
742
Skålar 3st, Kina
Slutpris500 SEK
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
748
Skålfat, Kina, 18/1900-tal
Slutpris4 200 SEK
Vas, Kina
752
Vas, Kina
Slutpris300 SEK
Slutpris300 SEK
Skulptur, Asien
Skulptur, Asien
Slutpris1 200 SEK
Skål, troligen Japan, 1800-tal
827
Slutpris100 SEK
Vas, Kina, mandarinporslin, 1700-tal
843
Slutpris400 SEK
Lockurna, Kina, 1900-tal
Lockurna, Kina, 1900-tal
Slutpris2 100 SEK
Penselvaser 2st, Kina, 1900-talets första hälft
Slutpris900 SEK
Skålfat, Kina, 1800-tal
857
Skålfat, Kina, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Vas, Kina, troligen samtida
Vas, Kina, troligen samtida
Slutpris200 SEK
Skulpturer 2st, Kina, troligen samtida
Slutpris300 SEK
Penselvas, Kina, 1900-tal
Penselvas, Kina, 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Slutpris800 SEK
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Lockurna, Kina, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Tallrikar 5st, Japan, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Mapp med målning, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 7st, Kina, 1700-tal
Slutpris200 SEK
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Vaser ett par, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Vas, Japan, Satsuma, 1900-talets första del
Slutpris100 SEK
Hokusai, efter
Hokusai, efter
Slutpris700 SEK
Porslin 5 delar, Kina
Porslin 5 delar, Kina
Slutpris2 800 SEK
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Vaser 3st, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK