Brevkortsalbum med ca.73st brevkort, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Sigill 4st, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Balja, 18/1900-tal
Balja, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Brevkortsalbum med ca.71st brevkort, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fiskerulle, Abu, Ambassadeur 6500CS Rocket
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Fiskerullar 2st, Abu
Fiskerullar 2st, Abu
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Falujungfrur och bergsman 6 delar
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Supkoppar 6st, Pierre Forsell för Skultuna
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Svepaskar med lock 4st, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Parti 3 delar, 1950/60-tal
Parti 3 delar, 1950/60-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Axelstöd för bärning, 18/1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Knivar med slida 2st
Knivar med slida 2st
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Traktörpannor 4st, Krögarhuset
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Kastruller och stekkärl 8 delar, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Kniv med slida, daterad 1944
Kniv med slida, daterad 1944
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Stor dubbelkniv
Stor dubbelkniv
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Skolplanscher 2st, Norstedt & Söner
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Räknesnurra, Original-Odhner, Göteberg
1144
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Bestickuppsättning, "Rose"
1158
Bestickuppsättning, "Rose"
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Vindflöjel, 1900-tal
1163
Vindflöjel, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalahästar och dalatuppar 14 delar, bl.a. Nils Olsson
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Dalagris/sparbössa, 1900-talets andra hälft
1179
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Tavla med masker, OS, Seoul, 1988
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbrickor 4st, bl.a. Arvika
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Gesällbrev, daterat 1876
Gesällbrev, daterat 1876
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Parti pins och medaljer, bl.a. Vasaloppet
Slutpris21 000 SEK
Värdering500 SEK
Vägghängare 3st, "Dekorativ", Skoglunds Metallgjuteri, Anderstorp
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Systemkamera, Nikon D7100
Systemkamera, Nikon D7100
Slutpris3 600 SEK
Värdering1 500 SEK
Vinkylare med ställ, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Trumpet, AB Erik Pettersson, Stockholm
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
Pennväsare, Guhl & Harbeck, Hamburg, Tyskland
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Zink 3 delar
1271
Zink 3 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Smide 2 delar
1274
Smide 2 delar
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Parti 3 delar, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
Bordstabletter 10st, firma Svenskt Tenn
1302
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Signalhorn 4st, 1900-tal
Signalhorn 4st, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Ringklockor 7st, Fyrklövern
Ringklockor 7st, Fyrklövern
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Kamin, Husqvarna, Mikado
Kamin, Husqvarna, Mikado
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Gjutjärn 4 delar, mestadels Gense
1377
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Ljusskylt, BMW, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 500 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Bakugnslucka, 1900-talets början
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Parti mynt, bl.a. 1600-tal
Parti mynt, bl.a. 1600-tal
Slutpris2 400 SEK
Värdering800 SEK
Bokstöd ett par, 1900-talets senare del
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
1434
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK