Paraplyställ, omkring år 1900
243
Paraplyställ, omkring år 1900
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Stor dalahäst, Nils Olsson, Nusnäs
285
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Kamera, Asahi Pentax, 6x7
Kamera, Asahi Pentax, 6x7
Slutpris6 400 SEK
Värdering4 000 SEK
Skrin med lock, Erhardt und Sohne, Tyskland, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Speldosa, Symphonion, omkring år 1900
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Grindar ett par, 18/1900-tal
Grindar ett par, 18/1900-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Moped, Monark, 1960-tal
Moped, Monark, 1960-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering5 000 SEK
Brevkortsalbum med ca.168st brevkort, mestadels tidigt 1900-tal
603
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Fodral med 6st rakknivar, omkring år 1900
608
Slutpris1 100 SEK
Värdering800 SEK
Samling antika mynt, 1200 till 1900-tal
630
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
79st emaljerade siffror, 1900-talets början
653
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 200 SEK
Nakterhus med kompass, Iver C.Weilbach & Co, Danmark, tidigt 1900-tal
656
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Brandhjälm, 1900-talets början
658
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bordsur, 1900-talets andra hälft
677
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Nålhus 2st, samearbeten
678
Nålhus 2st, samearbeten
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kniv med slida, JA Hellberg, Eskilstuna
683
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Knivar med slida 4st, mestadels Martiini, Finland
688
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Fiol, Ernst Heinrich Roth, 1960
697
Slutpris9 400 SEK
Värdering6 000 SEK
Skulptur, 1900-talets slut
709
Skulptur, 1900-talets slut
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Eldställ ett par, 1800-tal
717
Eldställ ett par, 1800-tal
Slutpris3 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Brons 2 delar, bl.a. GAB, 1900-talets första hälft
751
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Pastagryta, Alessi, Italien
777
Pastagryta, Alessi, Italien
Slutpris1 300 SEK
Värdering500 SEK
Bil, Toyota Corolla Touring 1.6, 2005
781
Slutpris21 000 SEK
Värdering20 000 SEK
Bil, Toyota Corolla Touring 1.6, 2004
782
Slutpris4 000 SEK
Värdering4 000 SEK
Fönsterluckor ett par, 1700-tal
784
Slutpris3 200 SEK
Värdering2 000 SEK
785
Slutpris5 200 SEK
Värdering2 000 SEK
786
Slutpris4 200 SEK
Värdering2 000 SEK
787
Slutpris3 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Bjällerkrans 2st, 18/1900-tal
828
Bjällerkrans 2st, 18/1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Luftpistol, Webley & Scott, Birmingham, "Junior"
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Femöringar 2st, Sverige, 1910/1927
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Brevknivar 5st, bl.a. GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Champagneskålar 6st, Italien, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Brons 3 delar, Ystad Brons, 1900-talets första hälft
884
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Mikromosaik 4 delar, Italien
Mikromosaik 4 delar, Italien
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar 28st, "Thebe", Folke Arström för Gense
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skylt, "Kungliga hovleverantör", 1900-talets första del
898
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Samiska föremål 8 delar
Samiska föremål 8 delar
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Svepaskar med lock 4st, 1900-talets slut
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Träskuren tupp, A.E.Eriksson, Röjeråsen, 2003
906
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Bläckställ, tidigt 1900-tal
Bläckställ, tidigt 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar, Melron, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Saxofon, Talisman Solist
Saxofon, Talisman Solist
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Sigill 11st, 1900-talets första del
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
Bestickservisdelar, Frankrike, 1900-talets andra hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Coasters 10st, Wittsjö
Coasters 10st, Wittsjö
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Samearbeten 2st
Samearbeten 2st
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK