Stemcup, Kina, troligen 1900-tal
154
Slutpris1 000 SEK
Värdering3 000 SEK
Golvvas, Kina, 1900-talets första hälft
172
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Stekfat, Kina, Qianlong, 1700-tal
206
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Skål, Kina, 18/1900-tal
Skål, Kina, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vikskärm, Kina, 1800-tal
Vikskärm, Kina, 1800-tal
Slutpris3 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Fat, Kina, Kanton, 1800-tal
Fat, Kina, Kanton, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Tallrikar 4st, Kina, 1700-tal
Tallrikar 4st, Kina, 1700-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Plaketter ett par, Kina, 1900-tal
469
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vaser 2st, Kina, 19/2000-tal
Vaser 2st, Kina, 19/2000-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Porslin 2 delar, Kina
588
Porslin 2 delar, Kina
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Fat 2st, Kina
615
Fat 2st, Kina
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Vas, Kina, 1900-talets första hälft
691
Slutpris300 SEK
Värdering1 000 SEK
Kopp med fat, Kina, 1800-tal
798
Kopp med fat, Kina, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Vas, Kina, 1900-tal
868
Vas, Kina, 1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Terrin med lock och underfat, Kina, 1900-talets slut
Slutpris2 100 SEK
Värdering500 SEK
Fat, Kina, 1900-tal
Fat, Kina, 1900-tal
Slutpris100 SEK
Värdering800 SEK
Orientaliska föremål 6st
Orientaliska föremål 6st
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Porslin 3 delar, Japan
Porslin 3 delar, Japan
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Trädgårdspall, Kina, samtida
1684
Trädgårdspall, Kina, samtida
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Parti orientaliskt porslin m.m.
1686
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Kaffe- och teservisdelar, Japan, 1900-talets första hälft
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Parti orientaliska föremål, bl.a. 1800-tal
1988
Slutpris1 600 SEK
Värdering500 SEK