Karmstolar ett par, "Ambassadör", Carl Malmsten för Åfors Möbelfabrik
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Lådfack, 18/1900-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Öronlappsfåtöljer ett par, 1900-talets andra hälft
Slutpris10 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, "Condor", Fredrik Schriever-Abeln, 1960/70-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar 6st, "Herrgården", Carl Malmsten för Bodafors
Slutpris1 600 SEK
Värdering3 000 SEK
Bänk, Byarums Bruk, 2000-tal
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Galaxy", Alf Svensson för DUX
Slutpris2 300 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, rokokostil, 1900-tal
Slutpris2 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, barock, 1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Sidobord, art deco, 1920/30-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, Hälsingland, daterat 1830
Slutpris4 200 SEK
Värdering4 000 SEK
Kista, allmoge, Delsbo, daterad 1831
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 000 SEK
Vitrinskåp, 1920/30-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Klädskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänkskåp, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris2 900 SEK
Värdering1 500 SEK
Byrå, 1800-talets senare del
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 500 SEK
Mössbord, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 100 SEK
Värdering2 000 SEK
Byrå, gustaviansk stil, 1800-talets slut
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Golvur, allmoge, daterat 1837
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
Klädskåp, jugend, 1900-talets början
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Fåtöljer ett par, "Siesta", Ingmar Relling, Norge
Slutpris1 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Skåp, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Skåp, Kina, 1900-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Vitrinskåp, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering1 500 SEK
Stolar från svenskt skepp 9st, 1900-talets första hälft
Slutpris2 800 SEK
Värdering2 000 SEK
Damskrivbord, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris1 800 SEK
Värdering800 SEK
Pottskåp, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal
Slutpris3 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Stapelstolar 6st, "Orkesterstolen", Sven Markelius
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 000 SEK
Karmstolar ett par, Louis XVI, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Blombänk, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Vagga, allmoge, daterad 1827
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Slutpris1 500 SEK
Värdering2 000 SEK
Skänk, 1800-tal
Slutpris1 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Bord, gustavianskt, 1800-tal
Slutpris4 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Soffbord, Jason, Danmark, 1950/60-tal
Slutpris2 000 SEK
Värdering1 000 SEK
Golvhylla, String, 1950/60-tal
Slutpris4 400 SEK
Värdering2 500 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bord, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Öronlappsfåtölj, England, 1900-talets andra hälft
Slutpris2 300 SEK
Värdering1 500 SEK
Matsalsmöblemang 11 delar, rokokostil, 1900-tal
Slutpris2 500 SEK
Värdering2 500 SEK
Stolar 4st, Leksandsmodell, 1900-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 500 SEK
Sängar ett par, empirestil, omkring år 1900
Slutpris500 SEK
Värdering1 500 SEK
Nattduksbord ett par, empirestil, tidigt 1900-tal
Slutpris3 600 SEK
Värdering2 000 SEK
Syvagn, 1950/60-tal
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Piedestal, 1900-talets första del
Slutpris2 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Byrå, rokokostil, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering1 000 SEK
Stolar ett par, provinsarbeten i rokoko, 17/1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering1 000 SEK
Sekretär, senbarock, 1700-tal
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK