- DiverseRensa filter
125
Trattgrammofon, His Master's Voice, 1900-talets början
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 500 SEK
164
Kniv med slida, Nils Nilsson Skum
Slutpris1 600 SEK
Värdering1 000 SEK
225
Samekniv med slida, monogramsignerad PH
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
256
Guldskiva, Art Garfunkel, "Angel Clare", 1975
Slutpris1 100 SEK
Värdering3 000 SEK
Guldskiva, Boney M. "Oceans of Fantasy", 1980
Slutpris600 SEK
Värdering3 000 SEK
Jubileumstelefon, "Ericofon", 1876-1976
Slutpris2 200 SEK
Värdering2 500 SEK
292
Shaker, art deco, 1900-talets första hälft
Slutpris800 SEK
Värdering800 SEK
550
Dubbelkniv med slida, samearbete
Slutpris1 500 SEK
Värdering800 SEK
592
Bestickservisdelar 36st, "Focus de luxe", Folke Arström för Gense
Slutpris1 000 SEK
Värdering1 000 SEK
649
Serveringsbricka, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
657
Bestickservisdelar, "Ranka", Sven Arne Gillgren för Gense
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
662
Träskuren fågel, 19/2000-tal
Slutpris800 SEK
Värdering400 SEK
684
Serveringsbricka, Wasabryggeriet, 1900-talets första hälft
Slutpris14 500 SEK
Värdering1 000 SEK
739
Tenn 2 delar, 1900-talets första hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
766
Stor dalahäst, Grannas, A.Olsson, daterad 1979
Slutpris1 200 SEK
Värdering1 000 SEK
768
Stor dalahäst, 1900-talets andra hälft
Slutpris1 200 SEK
Värdering800 SEK
773
Skulptur, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
799
Väggpingla, E.Morell, Mora
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
808
Kikare, Asiola, no.2610
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
820
Champagnekylare, Moet & Chandon, Frankrike
Slutpris1 200 SEK
Värdering500 SEK
828
Brasställ, omkring år 1900
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Brons 4 delar, GAB, 1900-talets första hälft
Slutpris7 600 SEK
Värdering1 000 SEK
Glaskupol, omkring år 1900
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Spegelram, gustaviansk stil, omkring år 1900
Slutpris100 SEK
Värdering500 SEK
Papperskorg, 1900-talets andra hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bestickuppsättning ca.108 delar, "Chippendale"
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
912
Bestickservisdelar, "Guldi", Nilsjohan
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Lockburk, troligen 1900-talets första del
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Trädgårdsurna, modern tillverkning
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Jordglob, Doktor Neuses Globus, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering800 SEK
Skolplansch, 1900-talets första hälft
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Skulpturer ett par, omkring år 1900
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Vättar 2st, 1900-tal
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Soldtackor 3st
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Polismärken 5st, bl.a. 18/1900-tal
Slutpris6 000 SEK
Värdering500 SEK
Dalahästar 2st, 1900-talets andra hälft
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Fönster ett par, 1900-talets första hälft
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Sameslöjd 3 delar
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbricka, England, 1900-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Bestickservisdelar 32st, mestadels "Thebe"
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Figuriner 2st, troligen Walter Bosse
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skyltdocka i klädd flygdräkt, SAS
Slutpris1 100 SEK
Värdering1 000 SEK
Käppställ 2st, tidigt 1900-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Akustisk gitarr, Höfner
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
Häll, 1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering800 SEK
1133
Träskurna figurer 5st, Gunnar Johansson
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK