Glassköljare, 1800-tal
53
Glassköljare, 1800-tal
Slutpris1 900 SEK
Värdering2 000 SEK
Jardiniere, jugend, WMF, Tyskland, tidigt 1900-tal
137
Slutpris2 800 SEK
Värdering1 000 SEK
Väggappliquer ett par, empirestil, 1800-tal
147
Slutpris3 800 SEK
Värdering4 000 SEK
Ljusstakar ett par, empirestil, 1800-tal
160
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Snushund, bär datering 1782
172
Snushund, bär datering 1782
Slutpris1 700 SEK
Värdering1 000 SEK
Snusdosa, Johann Heinrich Giese, Iserlohn, daterad 1759
190
Slutpris900 SEK
Värdering1 000 SEK
Bläckställ, senempire, 1800-tal
197
Slutpris600 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar ett par, sengustaviansk stil, 1900-talets första hälft
203
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Kalenderdosa, C:Norman, 1787
222
Kalenderdosa, C:Norman, 1787
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Bordslystrar ett par, gustaviansk stil, 18/1900-tal
237
Slutpris400 SEK
Värdering1 000 SEK
Spegellampetter ett par, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
549
Tobaksdosor 3st, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Mortel, 1800-tal
Mortel, 1800-tal
Slutpris800 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstake, barock, 1700-tal
553
Ljusstake, barock, 1700-tal
Slutpris400 SEK
Värdering800 SEK
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Ljusstakar 2st, 1700-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Ljusplåtar 3st, barockstil, 18/1900-tal
Slutpris1 400 SEK
Värdering1 500 SEK
Pulpetskrin, 17/1800-tal
616
Pulpetskrin, 17/1800-tal
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, 1900-talets första hälft
629
Slutpris200 SEK
Värdering800 SEK
Mortel, 16/1700-tal
651
Mortel, 16/1700-tal
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Altarljusstakar ett par, 1800-tal
710
Slutpris800 SEK
Värdering1 000 SEK
Ljusstakar ett par, England, 1800-tal
711
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
732
Serveringsbricka, 1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Bägare, 17/1800-tal
734
Bägare, 17/1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Daguerreotype 2st, omkring 1800-talets mitt
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Ljusstake, Skultuna, no.67
Ljusstake, Skultuna, no.67
Slutpris400 SEK
Värdering400 SEK
Skrin, 1900-talets början
Skrin, 1900-talets början
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Tändsticksställ, 1800-tal
Tändsticksställ, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Dekorationsbalustrad, omkring år 1900
Slutpris1 000 SEK
Värdering800 SEK
Ljuster 4st, 1800-tal
Ljuster 4st, 1800-tal
Slutpris1 500 SEK
Värdering500 SEK
Fajans 3 delar, troligen Holland, 17/1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Kandelabrar ett par, nyrenässans, 1800-talets slut
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Serveringsbricka, 1800-tal
Serveringsbricka, 1800-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Plättlagg, Krokfors Bruk, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering500 SEK
Lås, 1700-tal
1406
Lås, 1700-tal
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK