Skrin, allmoge, 17/1800-tal
84
Skrin, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris4 800 SEK
Värdering3 000 SEK
Knotskål, allmoge, daterad 1781
93
Slutpris1 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Träskuren fågel, 1900-talets första hälft
153
Slutpris2 700 SEK
Värdering2 000 SEK
Miniatyrspegel, allmoge, daterad 1844
Slutpris3 400 SEK
Värdering1 000 SEK
Lokor ett par, allmoge, 17/1800-tal
226
Slutpris600 SEK
Värdering1 000 SEK
Vagga, allmoge, daterad 1827
Vagga, allmoge, daterad 1827
Slutpris900 SEK
Värdering800 SEK
Knotskål, allmoge, 1700-tal
Knotskål, allmoge, 1700-tal
Slutpris2 600 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, barock, 1700-talets första hälft
625
Slutpris1 300 SEK
Värdering1 000 SEK
Träskuren häst, Folke Snees
690
Träskuren häst, Folke Snees
Slutpris1 400 SEK
Värdering800 SEK
Dalahäst, Anna Britta & Erik Andersson, daterad 2001
Slutpris300 SEK
Värdering800 SEK
Skrin, allmoge, daterat 1841
906
Skrin, allmoge, daterat 1841
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Låda med skjutlock, allmoge, daterad 1842
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Vandringsstavar ett par, daterade 1902
Slutpris1 000 SEK
Värdering500 SEK
Vattenflaska, allmoge, daterad 1870
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Ostformar 3st, allmoge, 1800-tal
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Dalatupp, Nisser, Vattnäs, 1900-talets första hälft
1134
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Väggkar, allmoge, daterad 1902
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Lokor ett par, allmoge, 1800-tal
SlutprisInga bud
Värdering400 SEK
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
Rotkorg, allmoge, 1800-tal
Slutpris2 300 SEK
Värdering500 SEK
Svarv- och knotskål 4 delar, allmoge, 1800-tal
1293
Slutpris1 400 SEK
Värdering500 SEK
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Färdskrin, allmoge, 1800-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Skåpdörrar ett par, allmoge, 1800-tal
1397
Slutpris100 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 3 delar, 1800-tal
1421
Allmoge 3 delar, 1800-tal
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Knoppbräden 4st, 18/1900-tal
Knoppbräden 4st, 18/1900-tal
Slutpris700 SEK
Värdering500 SEK
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Tråg 4st, allmoge, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Dala-/spargris, 1900-tal
Dala-/spargris, 1900-tal
Slutpris500 SEK
Värdering400 SEK
Bakbordsskiva, allmoge, 1800-tal
1676
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Vandringsstavar 3st, bl.a. daterade 1910, 1913
Slutpris1 100 SEK
Värdering500 SEK
Mangelbräden 2st, allmoge, bl.a. daterat 1765
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Tråg 5st, allmoge, bl.a. daterat 1896
Slutpris900 SEK
Värdering500 SEK
Färdskrin, allmoge, 17/1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Knoppbräden 3st, allmoge, 18/1900-tal
1778
Slutpris500 SEK
Värdering500 SEK
Skrin, 17/1800-tal
1820
Skrin, 17/1800-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 4 delar
1846
Allmoge 4 delar
Slutpris600 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål, m.m. bl.a. 1800-tal
2057
Slutpris300 SEK
Värdering500 SEK
Allmoge 7 delar
2101
Allmoge 7 delar
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Parti allmogeföremål, m.m.
2104
Parti allmogeföremål, m.m.
Slutpris700 SEK
Värdering400 SEK
Lisskärra, 1800-tal
2123
Lisskärra, 1800-tal
Slutpris1 200 SEK
Värdering400 SEK
Bakbordsskiva, 18/1900-tal
2262
Bakbordsskiva, 18/1900-tal
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 5 delar
2299
Allmoge 5 delar
Slutpris600 SEK
Värdering400 SEK
Parti allmogeföremål
2308
Parti allmogeföremål
Slutpris1 400 SEK
Värdering400 SEK
Stor korg, 1800-tal
2319
Stor korg, 1800-tal
Slutpris200 SEK
Värdering400 SEK
Allmoge 8 delar
2321
Allmoge 8 delar
Slutpris400 SEK
Värdering500 SEK
Parti allmogeföremål, m.m.
2370
Parti allmogeföremål, m.m.
Slutpris300 SEK
Värdering400 SEK